Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Uszkodzenie płyty głównej

Awaria płyty głównej, uszkodzenie płyty głównej

 

uszkodzona płyta głównaUszkodzenie płyty głównej laptopa może spowodować kilka czynników. Wadliwy zasilacz jest częstym powodem awarii tego elementu. Niestabilne zasilanie i skoki napięcia mogą z łatwością spowodować uszkodzenie płyty głównej komputera. Notebook może również zostać awaryjnie zamknięty z powodu przegrzania czy w skutek kontaktu z cieczą. Może też upaść z większej wysokości co skutkować może awarią mechaniczną nie tylko w postaci pęknięć obudowy czy awarii matrycy. Gromadzenie się dużej ilości kurzu w połączeniu z innymi problemami może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Występują również sytuacje spowodowane wadami produkcyjnymi, takimi jak nieszczelne kondensatory elektrolityczne. W niektórych sytuacjach Twoja płyta główna może zostać uszkodzona w stopniu wykluczającym jej naprawę. Czasem naprawa bywa też zwyczajnie nie opłacalna i zbyt kosztowna. W takich sytuacjach jedyną alternatywą będzie zastąpienie płyty głównej nową wolną od wd. Nasze pogotowie laptopów Warszawa zajmie się każdym problemem z Twoim sprzętem. Znajdzie odpowiednie rozwiązanie Twojego problemu w przystępnej cenie.

Jeśli nie czujesz się na siłach lepiej nie bierz się za szukanie przyczyn niedziałającego laptopa, lecz poproś o pomoc zaawansowanego użytkownika. Pamiętaj o tym, aby przed otwarciem obudowy komputera zawsze odłączyć wtyczkę z sieci zasilania oraz usunąć baterię.

Nowoczesne płyty główne w znacznym stopniu ułatwiają diagnozowanie awarii, bo są wyposażone w przeznaczone do tego celu wyświetlacze LED (Debug LED). Po włączeniu komputera dwucyfrowy kod POST podaje bieżący stan płyty i pozwala ustalać ewentualne błędy.

Typowe problemy z płytą główną laptopa
Rozwiązywanie problemów z płytą główną laptopa

Firma Step-Tech pogotowie komputerowe nieustannie napotyka wiele problemów związanych z awariami laptopów, w tym z uszkodzeniami spowodowanymi np. zalaniem. Nasz doświadczony zespół naprawy laptopów ma kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z laptopami. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu i narzędzi, w tym zaawansowanej stacji naprawczej BGA, aby bez problemu rozwiązywać i naprawiać problemy z płytą główną laptopa.

Jakie modele naprawiamy

Oferujemy usługi naprawy płyt głównych do laptopów dla wszystkich modeli notebooków Dell, Toshiba, Apple, Asus, IBM, HP, Gateway, Fujitsu, Lenovo, Sony, Compaq, Acer, Alienware, Packard Bell, eMachines . Nasi technicy przeszli intensywne szkolenie z zakresu układów scalonych i posiadają specjalistyczną wiedzę na temat lutowania i rozlutowywania układów scalonych IC, reperowania układów BGA i napraw.

Step-tech serwis laptopów warszawa Bielany, oferuje szybkie i właściwe rozwiązania problemu z laptopem, gdy awaria dotyczy płyty głównej. Świadczymy usługi nawet dla najtrudniejszych problemów. Prześlij nam wiadomość e-mail na adres [email protected] lub zadzwoń do nas pod numer 504 617 837. Nasze centrum napraw otwarte jest codziennie przez całą dobę. Jesteśmy do Waszej dyspozycji!.

 

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę