Twój zaufany serwis komputerowy 24/7

Formatowanie komputera

Formatowanie komputera

 

Formatuj … Co to jest formatowanie?

formatowanie komputeraCzasami sama konserwacja nie pomoże komputerowi. W takich przypadkach gdy komputer może być poważnie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem lub czas potrzebny na wykonanie odpowiedniej konserwacji przekroczyłby usługę formatowania.

Formatowanie komputera to procedura pozwalająca skutecznie wyczyścić dysk twardy i ponownie zainstalować system operacyjny. Zamiast porządkować pliki na komputerze, tworzona jest kopia zapasowa twoich danych, a po wyczyszczeniu system operacyjny jest “czysty”, usuwając wszelkie znane lub nieznane problemy.

W tej chwili klienci mogą również skorzystać z okazji, aby zaktualizować swój system operacyjny do systemu Windows 10. Każdy system starszy niż Windows 10 może napotkać problemy ze zgodnością z nowym oprogramowaniem i oprogramowaniem zewnętrznym wycofującym wsparcie dla starszych systemów. Microsoft poinformował, że Windows 10 będzie ich ostatnim systemem z rocznymi aktualizacjami.

Wpływ formatowania komputera na twój PC jest podobny do przyniesienia do domu zupełnie nowego komputera ze sklepu. Wszystkie oprogramowanie zostanie poprawnie zainstalowane; wszystkie sterowniki będą aktualne, a system operacyjny będzie świeżą instalacją, a nie aktualizacją w stosunku do poprzedniej instalacji.

Większość archiwizacji można wykonać przed formatowaniem, np. Zakładki, ikony pulpitu i oczywiście wszystkie dane osobowe, w tym zdjęcia, dokumenty i muzykę. Gdy komputer zostanie zwrócony Tobie po formacie, jest to idealny moment na przeprowadzenie kontroli swoich danych. Oznacza to przeglądanie danych, archiwizowanie, tworzenie kopii zapasowych i organizowanie ich w folderach.

Ponieważ procedura jest stosunkowo czasochłonna, często zalecamy jednoczesną zmianę dysku twardego dla SSD (Solid State Drive). Zapewni to dłuższą żywotność komputera, komputera Mac lub laptopa.

Umów się na spotkanie z firmą Step-Tech naprawa komputerów Warszawa, a my sprawimy, że Twój komputer będzie działał szybciej i ciszej niż kiedykolwiek wcześniej.

Korzyści z formatu są liczne, w tym:

Pozostałe usługi w naszym serwisie laptopów
Cennik naszych usług
Więcej o pracy naszego pogotowia komputerowego Warszawa

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę