Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Formatowanie komputera, instalacja systemu

Formatowanie komputera

 

Formatuj … Co to jest formatowanie?

formatowanie komputera Formatowanie komputera sprawdza się między innymi w przypadku, gdy komputer jest poważnie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Jest też korzystne wtedy, gdy działa zbyt wolno.

Formatowanie komputera to procedura pozwalająca skutecznie wyczyścić dysk twardy i ponownie zainstalować system operacyjny. Tworzona jest kopia zapasowa danych, a po formacie system operacyjny jest „czysty”, co zapewnia pozbycie się wszystkich problemów.

Obecnie klienci mogą również zaktualizować swój system operacyjny do Windows 10. Każdy system starszy niż Windows 10 może mieć problemy ze zgodnością z nowym oprogramowaniem i oprogramowaniem zewnętrznym wycofującym wsparcie dla starszych systemów. Microsoft poinformował, że Windows 10 będzie ich ostatnim systemem z rocznymi aktualizacjami. Obraz systemu Windows 10 można pobrać tutaj.

Wpływ formatowania komputera na twój PC jest podobny do zakupu zupełnie nowego komputera. Wszystkie programy zostaną poprawnie zainstalowane, sterowniki będą aktualne, a system operacyjny będzie całkowicie nowy.

Większość archiwizacji można wykonać przed formatowaniem, np. Zakładki, ikony pulpitu i oczywiście wszystkie dane osobowe, w tym zdjęcia, dokumenty i muzykę. Gdy komputer zostanie zwrócony Tobie po formacie, jest to idealny moment na przeprowadzenie kontroli swoich danych. Możesz wtedy dokonać takich czynności jak przeglądanie swoich danych,  i organizowanie ich w folderach.

Ponieważ procedura jest stosunkowo czasochłonna, zalecamy jednoczesną zmianę dysku twardego dla SSD (Solid State Drive). Zapewni to dłuższą żywotność komputera, komputera Mac’a lub laptopa.

Umów się na spotkanie z firmą Step-Tech naprawa komputerów Warszawa, a my sprawimy, że Twój komputer będzie działał szybciej i ciszej niż kiedykolwiek wcześniej.

KORZYŚCI Z FORMATOWANIA DYSKU

Pozostałe usługi w naszym serwisie laptopów
Cennik naszych usług
Więcej o pracy naszego pogotowia komputerowego Warszawa

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę