Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Naprawa podświetlania laptopa

Naprawa podświetlania laptopa

 

Naprawa podświetlania laptopaJeśli laptop włącza się, ale nic nie wyświetla się na ekranie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podświetlenie uległo awarii i laptop wymaga usługi naprawy podświetlania laptopa. Podświetlenie w laptopie to mała żarówka CCFL, która oświetla ekran, zwykle od dołu ekranu. Światło odbija się od różnych plastikowych elementów, przechodzi przez rzeczywiste piksele LCD i wyświetla obraz. Jeśli ta żarówka zgaśnie lub jeśli jeden z jej krytycznych komponentów zgaśnie, ekran laptopa przygaśnie, a na ekranie jest bardzo trudno cokolwiek zobaczyć.

Jak sprawdzić, czy nie ma prawidłowego podświetlenia matrycy

Najlepszym sposobem sprawdzenia jest wyłączenie komputera i uruchomienie ponowne z wyjętą baterią. Znakiem ostrzegawczym, że jest to podświetlenie, jest sytuacja, w której komputer uruchamia się normalnie – na przykład słychać dźwięk z głośnika – ale nic nie wyświetla się na ekranie. Następnie chwyć latarkę i skieruj ją ostrym kątem w dół na wyświetlacz LCD. Jeśli możesz rozpoznać kolory lub zobaczyć pulpit, wiesz, że podświetlenie nie działa. To jest prosty test, aby sprawdzić, czy to jest problem, który masz. Innym sposobem jest podłączenie laptopa przez gniazdo vga lub hdmi do zewnętrznego ekranu. Jeśli test się powiedzie – problem występuje z matrycą laptopa ogólnie rzecz ujmując.

Inne objawy

Powyższe objawy wskazują na to, że coś jest nie tak z podświetleniem lub innymi elementami. Podświetlenie może nie mieć wystarczającej mocy lub może mieć luźne połączenie.

Jak nasz serwis laptopów warszawa może pomóc

Jeśli uważasz, że Twoje podświetlenie jest uszkodzone lub nie masz pewności, my to sprawdźmy. Procedura testowania i naprawy matrycy w naszym pogotowiu komputerowym warszawa wygląda następująco:

Naprawienie tego problemu sprowadza się do dobrej diagnozy. Tam, gdzie ktoś może pomyśleć, że to LCD lub sama świetlówka jest uszkodzona. czasem problemem jest inwerter LCD. Falownik jest małym urządzeniem, które przekształca niskie napięcie laptopa na wyższe napięcie – wystarczające do włączenia podświetlenia. W wielu przypadkach zarówno falownik, jak i podświetlenie są wyłączone w tym samym czasie. Potrzeba wiedzy i doświadczenia, aby dowiedzieć się, która część wymaga wymiany.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naprawy podświetlania ekranu LCD lub ogólnie naprawy komputera, zadzwoń do naszego pogotowia laptopów Warszawa Bielany, aby porozmawiać z jednym z naszych wykwalifikowanych techników!

 

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę