Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Wymiana zasilacza

Uszkodzony zasilacz komputera …

 

Zasilacz twojego komputera jest zaprojektowany tak, aby wykonywać jedną czynność naprawdę dobrze – zasilić pozostałe elementy pc. Przekształca prąd przemienny  w gniazdku elektrycznym w prąd stały, który jest dokładnie takim rodzajem mocy, jaki komputer potrzebuje do działania. Jest również wyposażony w zabezpieczenia, które zapobiegają zbyt małej lub zbyt dużej mocy wpływającej na wydajność komputera.  Jeśli komputer nie włącza się, emituje nietypowy zapach lub wytwarza dziwne odgłosy szlifowania, może to oznaczać problem z zasilaniem. To nie jest rzecz, z którą chcesz się pogodzić. Otwarcie zasilacza może narazić Cię na dostateczny ładunek elektryczny, aby naprawdę cię skrzywdzić. Skontaktuj się z naszym pogotowiem komputerowym Warszawa, a my sprawdzimy twój zasilacz, i w razie potrzeby go wymienimy. Zadzwoń do nas pod numer 504-617-837 lub wypełnij nasz formularz kontaktowy .

Kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zasilaczach
Nieprawidłowo działający zasilacz może uszkodzić cały twój komputer

Nieprawidłowo działający zasilacz może wysłać zbyt wiele energii do twojego komputera. Zbyt duża moc może powodować trwałe uszkodzenie podzespołów.  Jest dość powszechne, że tego rodzaju usterka zasilacza powoduje reakcję łańcuchową uszkodzenia sprzętu. To zła wiadomość. Kiepski zasilacz może również przesyłać zbyt mało energii do komputera. Teraz może się wydawać, że to mniej istotne, ale również może spowodować szereg awarii sprzętu. Mniejsza moc powoduje wolniejsze wirowanie wewnętrznych wentylatorów, co z kolei powoduje stopniowy wzrost temperatury. Ciepło może spowodować wszelkiego rodzaju uszkodzenia elementów komputera.  Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o swoim zasilaczu, jest to, że jeśli uważasz, że nie działa prawidłowo, dobrym pomysłem jest szybkie działanie.

Często jest to pierwszy element, jaki wybierają sprzedawcy, aby zaoszczędzić na kosztach 

Biorąc pod uwagę ich znaczenie, można by sądzić, że duzi sprzedawcy komputerów będą pewni, że będą używać niezawodnych i trwałych zasilaczy, prawda? Niestety, nie zawsze tak jest. W rzeczywistości, korzystanie z tanich zasilaczy z najniższej linii jest niezwykle powszechnym sposobem na zmniejszenie kosztów przez dużych sprzedawców detalicznych. Wpływa to na dodatkowe ryzyko dla kupującego, tylko po to, by zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.  Niestety spora część kupionych w sklepie komputerów jest zasilana przez niepewne zasilacze.

Jest to jedna z niewielu rzeczy w twoim komputerze, które mogą cię poważnie zaatakować 

Jeśli komputer działa poprawnie, przez niego przepływa zaskakująco mała ilość prądu. Z tego powodu ryzyko uszkodzenia siebie podczas majsterkowania przy użyciu komputera jest ogólnie dość niskie. Jednak w przypadku zasilaczy nie jest to absolutnie konieczne. Jeśli zostanie nieprawidłowo naprawiony lub w jakiś sposób uszkodzony fizycznie, zasilacz może spowodować poważne uszkodzenie. Z tego powodu, powinieneś tylko ufać problemom z zasilaniem z ludźmi, którzy wiedzą, co robią. Jeśli potrzebujesz pomocy z instalacją zasilacza, zadzwoń do naszego pogotowia komputerowego Step-Tech i uzyskaj odpowiednie wsparcie.

Znaki, że twój zasilacz może nie działać poprawnie

Może to być gwałtowny wzrost mocy lub słaba wentylacja wokół komputera. Może to tylko starość. Ale wcześniej czy później zasilacz może wymagać profesjonalnego przeglądu.  Oto najczęstsze rzeczy, które mogą wskazywać że coś jest nie tak:

Dziwne dźwięki

Możesz usłyszeć zgrzytanie lub szybki odgłos skrobania, gdy wentylatory PSU ocierają się o metalową obudowę. Dźwięki te wskazują, że łożyska zasilacza ulegają zużyciu.

Nietypowe zapachy z tyłu obudowy

Jeśli wyczujesz płonące lub roztopione tworzywo sztuczne pochodzące z komputera, natychmiast je wyłącz i poproś o radę eksperta przed ponownym włączeniem go.

Komputer często się zawiesza

Zmieniająca się moc wadliwego zasilacza może również powodować problemy związane z oprogramowaniem. Mogą wystąpić częste awarie lub niebieski ekran błędów śmierci . Może się również okazać, że twój komputer wydaje się idealnie uruchamiać sekwencję rozruchową tylko po to, aby zakończyć się niepowodzeniem w połowie. Wszystkie te objawy mogą być czerwonymi flagami w kwestii mocy zasilacza.

Twój komputer nawet się nie włączy

Jeśli Twój zasilacz całkowicie się zawiesza, nic się nie stanie po naciśnięciu przełącznika „Włącz”. Jeśli po włączeniu komputera nie ma wentylatora, dysku twardego ani płyty głównej, problem jest związany z mocą.

Naprawa zasilacza i jak możemy Ci pomóc
Uruchomimy diagnostykę na całym Twoim komputerze

Podczas gry może być dowolna liczba zmiennych. Możliwe, że twój zasilacz jest w porządku, ale twój sprzęt nadmiernie obciąża go. Może być po prostu jest zużyty. Możliwe, że producent zdecydował się na cięcie kosztów i zainstalowanie taniego, niedostatecznego zasilania. Bez względu na przyczynę, pierwszym krokiem do znalezienia rozwiązania jest dokładna diagnostyka.  Pogotowie komputerowe Warszawa przyjdzie do twojego domu i zapewni kompletną diagnostykę twojego komputera. Będziemy mogli dokładnie powiedzieć, co się dzieje, i udzielić jasnych wskazówek, co dalej robić. Najlepsza część? Będziemy pobierać opłatę tylko za pokrycie kosztów naszej pracy.

Wymienimy twój zasilacz

Co najważniejsze, spędzimy czas, zastanawiając się dokładnie, jakiego źródła energii potrzebujesz. Jeśli Twój komputer ma specjalne wymagania sprzętowe, jeśli Twój komputer wymaga dodatkowej mocy, aby zapewnić odpowiednią wentylację, jeśli masz niepewne zasilanie sieciowe, weźmiemy pod uwagę wszystkie te czynniki, aby upewnić się, że komputer jest zasilany odpowiednim sprzętem.

Upewnimy się, że jesteś bezpieczny

Energia elektryczna nie jest czymś, z czym nikt nie powinien się przejmować, chyba że wie, co robi. Współpracując z nami, możesz mieć pewność, że pracujesz z ekspertami. Nie dostaniesz nieprzyjemnych, zapalnych szoków z twojego zasilacza. Jeśli potrzebujesz pomocy z kłopotliwym zasilaniem lub naprawą zasilacza, zadzwoń do nas pod numer 504-617-837 lub wypełnij nasz formularz kontaktowy . Chcielibyśmy ci pomóc.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach naprawy sprzętu, oto, gdzie szukać .

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę