Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Naprawa klawiatury laptopa

Naprawa klawiatury laptopa

 

Krótko o klawiaturach 

Naprawa klawiatury laptopa – w komputerach, klawiatura jest urządzeniem w stylu maszyny do pisania, które wykorzystuje układ przycisków, aby działać jako mechaniczne dźwignie lub przełączniki elektroniczne. Po upadku kart dziurkowanych i taśmy perforowanej interakcja za pośrednictwem klawiatury stała się głównym urządzeniem wejściowym dla komputerów. Klawiatury zazwyczaj mają wygrawerowane lub wydrukowane znaki na klawiszach, a każde naciśnięcie klawisza odpowiada zwykle jednemu zapisanemu symbolowi. Jednakże, aby wytworzyć pewne symbole, należy nacisnąć i przytrzymać kilka klawiszy jednocześnie lub kolejno. Podczas gdy większość klawiszy klawiatury tworzy litery, cyfry lub znaki, inne klawisze lub jednoczesne naciśnięcia klawiszy mogą generować akcje lub polecenia komputera.

Rozwój klawiatur

Pomimo rozwoju alternatywnych urządzeń wejściowych, takich jak mysz, ekran dotykowy, urządzenia pen, rozpoznawanie znaków i rozpoznawanie głosu w 99% laptopów klawiatura jest najwygodniejszym urządzeniem wejściowym. W związku z tym, że klawiatura jest tak istotnym elementem na prawdę podłączonym do laptopa, jest podatna na kontakt kurzem, zanieczyszczenia, a jedzenie mogą dostać się pod samą klawiaturę. To powoduje, że twoje klawisze stają się „lepkie”, a czasami nie reagują. Może to również doprowadzić do potencjalnego uszkodzenia komputera, w zależności od tego, co może spaść między pęknięciami klawiatury.

Objawy

Jeśli między klawiszami zostanie wtrącona żywność lub zanieczyszczenia, może to spowodować niedziałające naciśnięcia klawisza. Obrażenia od płynów miałyby taki sam efekt, ale także powodowałyby wrażenie „lepkości”, gdyby ciecz zawierała cukier. Poszczególne klucze mogą zostać zerwane lub usunięte w miarę upływu czasu i należy je wymienić. Niektóre błędy, które można zobaczyć, jeśli konieczna jest wymiana klawiatury, to:

Co możemy dla ciebie zrobić – naprawa klawiatury laptopa

Jeśli twoja klawiatura zacznie działać nietypowo lub zgubisz klawisz, przynieś go nam do  Step-Tech Serwis Laptopów Warszawa, a my naprawimy lub wymienimy twoją klawiaturę. Zdemontujemy laptopa, wyczyścimy wszelki  kurz i zanieczyszczenia. Zamówimy nową klawiatury, zainstalujemy ją, a Ty wrócisz do pracy! To takie proste!

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę