Twój zaufany serwis komputerowy 24/7

Aktualizacja Windows 10

Aktualizacja Windows 10

 

aktualizacje windows 10Spójrzmy prawdzie w oczy –żadna technologia nie jest doskonała i zdarzają się wpadki producentów oprogramowania i nie tylko. Nie inaczej jest z systemem Windows 10 i jego aktualizacjami.  Windows jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych obok Mac Os X i Linux’a. Ponieważ Windows 10 nie mają możliwości prostego wyłączenia aktualizacji, wielu użytkowników ma niebieski ekran po ostatnio wdrażanych aktualizacjach systemu Windows. Zdarza się też problem z normalnym działaniem systemu po aktualizacji lub niekompletne – ograniczone funkcjonowanie.

W rzeczywistości aktualizacje Windows 10 zwrócenia uwagi Microsoftu i przyjrzenia się powstałym problemom gdyż ilość awarii jest coraz większa. Znane są przypadki tzw. pętli uruchamiania aktualizacji systemu Windows często spotykanej przy zmianie kompilacji Windows 10 do nowszej np. Aktualizacja Kwietniowa Windows 10.

Co to jest pętla startowa aktualizacji systemu Windows 10?

Po wydaniu systemu Windows 10 firma Microsoft zapewniła użytkownikom z 7 i 8 bezpłatną aktualizację systemu przez rok – potem sukcesywnie przedłużaną. Od tego czasu wielu użytkowników systemu Windows miało trudności z niekończącym się ponownym uruchomieniem swoich systemów, gdy zostaną zainstalowane nowe aktualizacje.

W 2017 r. Ponowne uruchomienie  po zastosowaniu aktualizacji generowało pojawienie się niebieskiego ekranu z błędem systemu Windows było powszechnym zjawiskiem. Microsoft nadal pracuje nad podobnymi problemami z aktualizacją, ale jak dotąd nie może ich rozwiązać ograniczając ilość awarii spowodowanych ich zainstalowaniem. Często zdarza nam się rozwiązywać te problemy u naszych Klientów.

PROBLEM Z AKTUALIZACJĄ SYSTEMU WINDOWS 10 – JAKIE OPCJE? ZADZWOŃ  DO NAS

Co zrobić, jeśli aktualizacja się zawiesiła lub nie zakończyła poprawnie?

“Nie mogliśmy ukończyć aktualizacji” lub “Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows, cofanie zmian”. Co robić? Niestety nie ma łatwego rozwiązania tej sytuacji. Nie jest możliwe łatwe rozwiązanie problemu z pętlą aktualizacji systemu Windows. Wymaga to odpowiedniej wiedzy i znajomości systemów naprawczych Windows 10

Jak możemy pomóc?

Kiedy aktualizacja systemu Windows utknęła w nieskończonej pętli, co możemy zrobić to odzyskanie ważnych danych. Jeśli masz ważne dane, bardzo ważne jest, aby samemu nie naprawiać Windows 10. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z pomocy fachowego pogotowia komputerowego Step-Tech. Jeśli spróbujesz  w sposób niekontrolowany operować z opcjami dostępnymi w panelu naprawczym Windows 10, możesz skończyć usuwając wszystkie dane z twojego komputera. Odzyskanie tych danych może słono kosztować. Po bezpiecznej kopii danych instalujemy lub próbujemy przywrócić instalację systemu  Windows 10 do prawidłowego działania. Niestety nie ma możliwości zapisania zainstalowanych programów po awarii aktualizacji systemu Windows gdy jest potrzebna ponowna instalacja i nie da się cofnąć zmian. Programy będą musiały zostać ponownie zainstalowane a ich zawartość ponownie zaimportowana.

Dobra wiadomość – system Windows będzie działał tak szybko, jak pracował, gdy właśnie kupiłeś komputer.

Jeśli chcesz – aby zapobiec problemom związanym z aktualizacją systemu Windows 10, możemy wyłączyć przyszłe aktualizacje na twoim komputerze. Skontaktuj się z naszym serwisem komputerów i laptopów Warszawa lub zapoznaj się z naszą ofertą wsparcia komputerów po awarii.

Konkluzja

Wszystkie komputery mogą napotkać trudności z aktualizacjami gdyż system Windows nie jest odporny na te problemy. Unowocześnienia systemu sprawiają, że ich użytkownicy są zadowoleni z tego, co otrzymują w ramach aktualizacji. W tym nowe funkcje systemu, wyższą stabilność i mniejsza podatność na np zawirusowanie.

Na pewno warto być na bieżąco z branżowymi portalami IT i kontrolować jakie problemy przysparzają użytkownikom systemu Windows 10 najnowsze aktualizacje. Warto też zgłaszać zaistnienie problemu na różnych portalach IT, bo  może to również pomóc wielu innym użytkownikom komputerów. Dostępnych jest wiele informacji, jeśli masz problem z uruchomieniem systemu po aktualizacji systemu Windows 10.

 

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę