Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Aktualizacja Windows 10

Aktualizacja Windows 10

 

aktualizacje windows 10Żadna technologia nie jest doskonała, a wpadki producentów oprogramowania nadal są częste. Nie inaczej jest z systemem Windows 10 i jego aktualizacjami. Windows jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych obok Mac Os X i Linux’a. Ponieważ Windows 10 nie daje możliwości prostego wyłączenia aktualizacji, wielu użytkownikom pojawia niebieski ekran po ostatnio wdrażanych aktualizacjach systemu. Zdarza się też problem z normalnym działaniem systemu po aktualizacji, lub niekompletne – ograniczone funkcjonowanie.

pętla startowa aktualizacji Windows 

Znane są przypadki tzw. pętli, czyli ciągłego uruchamiania aktualizacji systemu Windows. Microsoft powinien zwrócić uwagę na Aktualizacje Windows 10 i przyjrzeć się powstającym problemom, gdyż problemów jest coraz więcej. Zdarzają się one przy zmianie kompilacji Windows 10 do nowszej jak np. Aktualizacja Kwietniowa Windows 10.

AKTUALIZACJE WINDOWS 7 I 8 

Po wydaniu systemu Windows 10 firma Microsoft zapewniła użytkownikom z 7 i 8 bezpłatną aktualizację systemu przez rok – potem sukcesywnie przedłużaną. Od tego czasu wielu użytkowników systemu Windows miało trudności z niekończącym się ponownym uruchomieniem swoich systemów od czasu, kiedy zainstalowali aktualizacje.

W 2017 roku ponowne uruchomienie systemu po zastosowaniu aktualizacji generowało pojawienie się niebieskiego ekranu. Microsoft nadal pracuje nad podobnymi problemami z aktualizacją, ale jak dotąd nie może znaleźć przyczyny awarii. W naszej firmie często zdarza nam się rozwiązujemy u Klientów podobne problemy.

PROBLEM Z AKTUALIZACJĄ WINDOWS 10 

Co zrobić, jeśli aktualizacja się zawiesiła, lub nie zakończyła poprawnie? „Nie mogliśmy ukończyć aktualizacji” lub „Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows, cofanie zmian”. Co robić?

Niestety nie ma łatwego wyjścia z tej sytuacji. Rozwiązanie problemów z aktualizacją Windows 10 wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości systemów naprawczych Windows 10.

Jak możemy pomóc?

Kiedy aktualizacja systemu Windows utknęła w niekończącej się pętli, możemy pomóc w  odzyskaniu ważnych danych. Jeśli masz ważne dane na dysku, bardzo ważne jest, aby samemu nie próbować naprawiać Windows 10. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z pomocy fachowego pogotowia komputerowego Step-Tech. Jeśli spróbujesz w sposób niekontrolowany operować z opcjami dostępnymi w panelu naprawczym Windows 10, możesz przypadkowo usunąć wszystkie dane z Twojego komputera.  Po bezpiecznym skopiowaniu danych z komputera instalujemy, lub próbujemy przywrócić instalację systemu Windows 10. Niestety nie ma możliwości odzyskania wcześniej zainstalowanych programów po awarii aktualizacji systemu Windows, ponieważ jest wtedy konieczna ponowna instalacja, a zmian nie da się cofnąć. Programy będą musiały zostać ponownie zainstalowane a ich zawartość ponownie zaimportowana.

Dobrą wiadomością jest to, że po dokonanej przez nas naprawie Twój komputer będzie pracował tak szybko, jak w chwili gdy go kupiłeś!

Jeśli chcesz zapobiec problemom związanym z aktualizacją systemu Windows 10, możemy wyłączyć przyszłe aktualizacje na twoim komputerze. Skontaktuj się z naszym serwisem komputerów i laptopów Warszawa lub zapoznaj się z naszą ofertą wsparcia komputerów po awarii.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z AKTUALIZACJĄ NAJLEPIEJ ZLECIĆ FACHOWCOM

Wszystkie komputery mogą napotkać trudności z aktualizacjami, gdyż system Windows nie jest odporny na te problemy. Unowocześnienia systemu sprawiają, że użytkownicy Windowsa są zadowoleni z tego, co otrzymują w ramach aktualizacji. Często są to nowe funkcje systemu, wyższa stabilność i mniejsza podatność na zawirusowanie.

Opłaca się być na bieżąco z branżowymi portalami IT i kontrolować to, jakie problemy przysparzają najnowsze aktualizacje. Warto też zgłaszać zaistnienie problemu na różnych portalach IT, bo może to pomóc wielu innym posiadaczom komputerów. W sieci dostępnych jest wiele informacji na temat problemów z uruchomieniem systemu po aktualizacji Windows 10.

 

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę