Podświetlana klawiatura czy warto?

podświetlana klawiaturaPierwsze podświetlane klawiatury pojawiły się kilka lat temu. Większość ludzi traktowała je jak kosztowny kaprys. Jednak z czasem stawały się coraz bardziej popularne i przydatne w codziennej pracy. Aktualnie jest wielu użytkowników, którzy doceniają to rozwiązanie, niezależnie od tego, czy jest używany z komputerem stacjonarnym, czy laptopem.  A więc co jest takiego wyjątkowego w podświetlanej klawiaturze laptopa!  Podświetlana klawiatura naprawdę warto ją mieć.

Kilka słów o podświetlanych klawiaturach

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje podświetlanych klawiatur:

  • podświetlane klawiatury mechaniczne,
  • podświetlane klawiatury membranowe.

Klawisze zajmują dużo miejsca w klawiaturze mechanicznej, przez co produkt ten jest zazwyczaj większy niż wersja membranowa. Jego główne zalety to odporność na uszkodzenia i długa żywotność.

W podświetlanej klawiaturze membranowej mechanizm jest prostszy. Plastikowy klawisz naciska gumową membranę z przełącznikiem, który dotyka płytki elektronicznej na spodzie klawiatury. Wtedy wysyłany jest impuls elektryczny, który generuje reakcję komputera. Ale to rozwiązanie ma swoje wady – odpowiedź może być opóźniona, a klawisze mają krótszą żywotność.

Jak działa podświetlana klawiatura?

Podświetlenie zwykle przebiega według tego samego rozwiązania. Pod klawiszami umieszczono diody LED. Dlatego klawisze emanują delikatnym światłem widocznym w ciemności. W wielu modelach istnieje możliwość regulacji jasności – można ją zmniejszyć, zwiększyć lub całkowicie wyłączyćNiektóre systemy są wyposażone w czujniki światła, dzięki którym podświetlenie włącza się automatycznie, gdy jest ciemno np. Macbook.

Przez jakiś czas stosowano inne rozwiązanie – laptopy były dostarczane z lampką, która rzucała światło na klawiaturę. Obecnie można znaleźć małe lampki LED, które można podłączyć do laptopa przez port USB. Jedną z cech tych gadżetów jest elastyczny „uchwyt”, co oznacza, że ​​w łatwy sposób można regulować położenie światła. Podświetlana klawiatura jest jednak znacznie wygodniejsza, ponieważ nie trzeba martwić się o kąt nachylenia ani podłączać dodatkowych akcesoriów.

Kto powinien rozważyć podświetlaną klawiaturę?

Gracze

Gracze chętnie korzystają z podświetlanych klawiatur. Gaming to dynamicznie rozwijająca się branża. To, co kiedyś było niewinną rozrywką po godzinach, teraz stało się poważną dyscypliną sportu. A dla wciąż rosnącej grupy to nawet sposób na życie i zarabianie sporych pieniędzy. Dla innych to okazja do odprężenia się i ucieczki od codziennych zajęć. A czasami jest tak, że czas na zabawę znajdujesz tylko w nocy. Wybór odpowiedniego procesora, ekranu i karty graficznej to jedno, ale podświetlana klawiatura może również zagwarantować pożądany poziom komfortu rozgrywki, zwłaszcza gdy zdecydujesz się grać po ciemku. Niektóre z dostępnych produktów posiadają możliwość podświetlenia w różnych kolorach RGB. Ta opcja może być pomocna dla tych graczy, którzy chcą skupić się na ekranie i nie chcą tracić czasu na szukanie konkretnych klawiszy do naciśnięcia.

Osoby pracujące z tekstem

Kolejną grupą, która doceni laptop z podświetlaną klawiaturą, są pisarze, copywriterzy i redaktorzy. Jeśli budzisz się w środku nocy i masz ochotę napisać dzieło swojego życia, możesz bezpiecznie rozpocząć tę przygodę z podświetlaną klawiaturą. Co więcej, nie musisz włączać światła i ryzykować, że obudzisz wszystkich pozostałych domowników lub, co gorsza, naliczysz wysokie rachunki za prąd. Opalizujące klawisze pomogą Ci znaleźć właściwe litery, nawet gdy jesteś senny i półprzytomny.

Ci, którzy lubią siedzieć do późna

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć nie spać do późna. Możesz wziąć udział w turnieju gier online, starać się dotrzymać terminu lub po prostu chcieć zobaczyć „jeszcze tylko jeden odcinek” swojego ulubionego serialu. Niezależnie od tego, co sprawia, że ​​siedzisz przed laptopem w nocy, podświetlana klawiatura  zawsze może się przydać.

Podświetlana klawiatura – podsumówanie

Podświetlana klawiatura to przydatny rozwiązanie. Polecany nie tylko graczom, ale także tym, którzy lubią korzystać z laptopa po zmroku. Możesz go używać zarówno do pracy, jak i rozrywki. Jeśli w Twoim laptopie podświetlana klawiatura ulegnie awarii skontaktuj się z naszym serwisem laptopów warszawa Bielany, by ją wymienić.