Komputer nie uruchamia się – co zrobić ?

Komputer nie uruchamia się – co zrobić ?

 

komputer nie uruchamia sięCzasem zdarza się że komputer pc lub laptop nie chce się poprawnie uruchomić. Wygląda to tak, że komputer zaczyna się ładować, ale po pewnym czasie przestaje odpowiadać podczas uruchamiania. Ten problem może być spowodowany wieloma czynnikami. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z serwis komputerowy warszawa wola  ale dla osób, które samodzielne chcą spróbować z naprawą komputera, polecamy kilka porad.

System nie uruchamia się

Twój komputer może próbować załadować się z nośników wymiennych lub problem z uruchamianiem może wynikać z pozostawionego nośnika usb. Przede wszystkim sprawdź i usuń wszelkie dyski CD, DVD, pamięci flash USB, karty pamięci. Usuń wszelkie aparaty cyfrowe lub zewnętrzne dyski twarde. Spróbuj ponownie uruchomić komputer. Jeśli to się nie powiedzie, to coś innego powoduje problem.

Błąd przy uruchamianiu, awaria sprzętu

Jeśli wyświetlacz komputera wyświetla błąd podczas uruchamiania, jest to prawdopodobnie spowodowane problemem konfiguracji sprzętu lub błędem systemu operacyjnego. Twoja płyta główna, procesor, pamięć lub karta graficzna mogą powodować problemy. Niepoprawnie działający sprzęt może być frustrujący. dokumenty, zdjęcia i wiadomości e-mail powinny być bezpieczne i nadal będą dostępne, gdy komputer zostanie naprawiony. W takim wypadku potrzebna jest dodatkowa ekspertyza by wyeliminować wadliwe komponenty komputera.

Wadliwy dysk twardy

Jeśli podczas uruchamiania pojawi się komunikat błędu dysku lub dysku systemowego, może być to poważniejszy problem. Awaria może być spowodowana wadliwym dyskiem twardym. Dysk twardy jest częścią, w której przechowywane są wszystkie informacje. Bardzo ważne jest aby unikać samodzielnej naprawy systemu Windows lub komputera Mac nie posiadając stosownej wiedzy. Gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami w tym pogłębianiem awarii, utratą danych, zwiększeniem kosztów naprawy. Możesz stracić wszystkie swoje dane takie jak zdjęcia, dokumenty. W większości przypadków możemy skopiować dane nawet z uszkodzonego dysku twardego przed zastąpieniem go nowym.

W większości przypadków problemy z uruchamianiem komputera typu Windows są spowodowane przez wirusy lub oprogramowanie szpiegujące. Nawet jeśli nie zauważyłeś żadnej aktywności wirusa na działającej maszynie. Niektóre wirusy i trojany mogą działać w tle, ale gdy program antywirusowy spróbuje je usunąć, mogą uszkodzić system Windows i uniemożliwić prawidłowe uruchomienie komputera i poprawne załadowanie systemu.

Komputery Apple

Kiedy twój komputer MAC przestanie działać poprawnie, może to być spowodowane przez wadliwy sprzęt lub niepoprawną konfigurację systemu. Również zdarza się sytuacja gdy aktualizacja powoduje problemy ze stabilnością komputera czy zainstalowanych programów. Będziemy musieli przeprowadzić pewne testy i wymienić uszkodzone części lub cofnąć zmiany w oprogramowaniu.

Każdego dnia zdarza się że użytkownicy mają problem z uruchamianiem komputera. Możemy naprawić maszyny oparte na systemach Apple os. Przeprowadzimy też wszelkie aktualizacje by usprawnić działanie komputera MAC. Przede wszystkim zrobimy przegląd diagnostyczny, aby sprawdzić, co powoduje awarię systemu. Następnie zachowamy ważne dane osobowe i naprawimy wszystkie problemy uniemożliwiające uruchomienie komputera.

Skorzystaj z naszego internetowego systemu komunikacji lub zadzwoń do naszego serwisu komputerowego Step-Tech w Warszawie, a my postaramy się pomóc z systemem Windows lub Mac, aby Twoja maszyna znów zaczęła poprawnie działać.