Czy zdalny dostęp jest bezpieczny ?

zdalny dostę[pCzy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że potrzebujesz pomocy komputerowej, gdy nikt nie może Ci pomóc? A co z koniecznością sprawdzenia czegoś na komputerze, będąc fizycznie z dala od komputera? Zdalny dostęp umożliwia autoryzowanym użytkownikom dostęp do sieci, komputera, usługi IT, aplikacji, aplikacji lub danych z innej lokalizacji. Jeśli zastanawiasz się, „co to jest zdalny dostęp i czy jest odpowiedni dla mojej firmy?” to trafiłeś we właściwe miejsce!

JAK DOSTĘP ZDALNY PRZYNOSI KORZYŚCI FIRMOM?

Podczas pandemii praca z domu stała się bardziej powszechna niż kiedykolwiek wcześniej, a wraz z nią pojawiły się wyzwania technologiczne i zagrożenia bezpieczeństwa. Pracownicy musieli uzyskiwać dostęp do pracy, nie będąc na miejscu, a firmy musiały zapewnić ochronę swoich danych. Zdalny dostęp do pulpitu pomógł organizacjom zaoferować większą elastyczność pracy i funkcjonalność, gdziekolwiek są ich pracownicy.

POPRAW BEZPIECZEŃSTWO

Umożliwienie pracownikom korzystania z urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do danych firmy w dowolnym miejscu nie musi stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa; może umożliwić Twojemu zespołowi IT nadzorowanie całego ruchu. Oprogramowanie pulpitu zdalnego wymaga od użytkowników korzystania z pojedynczego logowania (SSO). Stamtąd Twój zespół (lub serwis laptopów Warszawa Bielany ) może korzystać z uwierzytelniania wieloskładnikowego i kontroli dostępu w celu zapewnienia pełnej kontroli.

NIŻSZY KOSZT

W związku z tym umożliwienie pracownikom korzystania z własnych komputerów Mac, Windows i innych laptopów pozwala zaoszczędzić pieniądze firmy. Ponieważ wszystko, czego potrzebują do pracy, to połączenie z Internetem, mogą zachować bezpieczeństwo i produktywność, gdziekolwiek się znajdują.

ZACHOWAJ CIĄGŁOŚĆ BIZNESOWĄ

Wreszcie, co nie mniej ważne, zdalne wsparcie za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej (VPN) lub innego oprogramowania może pomóc w utrzymaniu działania, nawet podczas zakłóceń. Przesyłanie plików, a nawet tworzenie kopii lustrzanych oryginalnego urządzenia zapewnia pracownikom zdalny dostęp do wszystkiego, czego potrzebują.

Z drugiej strony zespół pomocy technicznej może skuteczniej pomagać, ponieważ może również uzyskać zdalną kontrolę nad pulpitem użytkownika. Oznacza to płynniejsze i szybsze wsparcie techniczne, gdy coś pójdzie nie tak.

CZY DOSTĘP ZDALNY JEST BEZPIECZNY?

Nadal możesz się zastanawiać, czy umożliwienie użytkownikom pracy na zdalnych urządzeniach powoduje problemy z cyberbezpieczeństwem. Podobnie jak wiele aspektów Twojej technologii, zależy to od posiadanych protokołów bezpieczeństwa. Twoja firma wdraża odpowiednie protokoły bezpieczeństwa?. Postępuje zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi haseł, sieci VPN, zapór ogniowych, aktualizacji itp., Twoje dane powinny pozostać bezpieczne.

Rozwiązania zdalnego dostępu oferują niezliczone korzyści dla wielu firm. Niezależnie od tego, czy chcesz przyciągnąć nowe talenty poprzez zapewnienie bardziej elastycznego środowiska pracy, czy chcesz zapewnić pracownikom dostęp do swoich plików z dowolnego miejsca. Chcesz mieć większą kontrolę punktów końcowych nad urządzeniami zdalnymi, czy też chcesz ulepszyć opcje wirtualnej pomocy technicznej; zdalny dostęp może pomóc!

Istnieje wiele rodzajów protokołów dostępu zdalnego i VPN, dlatego ważne jest, aby znaleźć rozwiązanie, które odpowiada potrzebom Twojej firmy. Jeśli interesuje Cię oferowanie zdalnego dostępu do komputera lub pomocy technicznej dla swojej organizacji, rozważ skontaktowanie się z naszym lokalnym biurem rozwiązywania problemów z komputerem Step-Tech. Nasi eksperci techniczni mogą pomóc w znalezieniu i utrzymaniu bezpiecznych rozwiązań zdalnego dostępu, które odpowiadają Twoim potrzebom.