Bezpieczeństwo komputera – kluczowe zagadnienia

Bezpieczeństwo komputera – kluczowe zagadnienia

bezpieczeństwo komputeraBezpieczeństwo komputera – kluczowe kwestie

Często publikujemy najnowsze informacje na temat problemów IT, a dziś wymienimy kilka istotnych kwestii w dziedzinie bezpieczeństwa i nie tylko, które mogą Cię zainteresować:

Ransomware – ten rodzaj cyberprzestępczości komputera jest coraz częściej spotykany. Niezbędne jest zapewnienie aktualnego oprogramowania antywirusowego na komputerze i tworzenie kopii zapasowych danych. Obecnie testujemy produkt anty-ransomware od Malwarebytes. Jest bezpłatny i może dodać kolejną warstwę ochrony. Pobierz bezpłatne oprogramowanie tutaj.

Office 365 – Jeśli korzystasz z pakietu Microsoft Office 2010 lub 2013, być może nadszedł czas na aktualizację. Łatwy i niedrogi sposób dla Ciebie i Twojej rodziny na posiadanie najnowszej zaktualizowanej wersji MS Office.

Program antywirusowy – jaki ?

Program Antywirusowy –  Nasze Pogotowie Komputerowe Step-Tech Warszawa zawsze zaleca używanie najlepszego oprogramowania aktualnie dostępnego na rynku jako naszego rozwiązania antywirusowego. W tej chwili oprogramowanie Norton, Kapsersky czy Nod32 od Eset  jest najczęściej spotykany u naszych klientów. Zarekomendujemy Ci odpowiednie oprogramowanie dla Twojego komputera byś mógł czuć się bezpiecznie. Dokonywać bezpiecznych płatności przez internet.

Windows 10 – jak wcześniej wspomniano, system Windows 10 ustabilizował się i staje się najczęściej używanym systemem operacyjnym Windows. Jeśli nie korzystasz z systemu Windows 10, nadal istnieją sposoby na bezpłatną aktualizację z systemów Windows 7, 8 i 8.1. Windows 10 jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych. Zdecydowanie zalecamy, aby wszystkich komputerach do końca roku był już zainstalowany Windows 10.

Jaki program zabezpieczający na nowego laptopa ?

Nowe laptopy – Jednym z najczęściej zadawanych przez klientów pytań jest takie jaki laptop jest dla nich najlepszy. Niestety, rynek laptopów jest zasypany tanimi, źle zbudowanymi laptopami, które są powolne i słabe. Kiedy kupujesz w sklepie, rzadko zdarza się, aby sprzedawca próbował sprzedać ci najlepszy laptop dla twoich potrzeb. Bardziej prawdopodobne, że sprzeda Ci laptopa, na którym zarabia najwięcej. Jeśli szukasz nowego laptopa, upewnij się, że celujesz w procesor Intel I3 lub I5 (najnowszych generacji) z dyskiem SSD (Solid State Drive). Ta kombinacja powinna zapewnić Ci laptopa, który powinien być szybki i wydajny.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące powyższych tematów, skontaktuj się dzisiaj z firmą Step-Tech Serwis Komputerowy a z chęcią pomożemy.