Bezpieczeństwo komputera – kluczowe zagadnienia

Bezpieczeństwo komputera – kluczowe zagadnienia

bezpieczeństwo komputeraBezpieczeństwo komputera – kluczowe kwestie

Często publikujemy najnowsze informacje na temat problemów IT, a dziś wymienimy kilka istotnych kwestii w dziedzinie bezpieczeństwa i nie tylko, które mogą Cię zainteresować:

Ransomware – ten rodzaj cyberprzestępczości komputera jest coraz częściej spotykany. Niezbędne jest zapewnienie aktualnego oprogramowania antywirusowego na komputerze i tworzenie kopii zapasowych danych. Obecnie testujemy produkt anty-ransomware od Malwarebytes. Jest bezpłatny i może dodać kolejną warstwę ochrony. Pobierz bezpłatne oprogramowanie tutaj.

Office 365 – Jeśli korzystasz z pakietu Microsoft Office 2010 lub 2013 to być może nadszedł czas na jego aktualizację. Łatwy i niedrogi sposób dla Ciebie i Twojej rodziny na posiadanie najnowszej zaktualizowanej wersji MS Office.

Program antywirusowy – jaki ?

Program Antywirusowy –  Nasze Pogotowie Komputerowe Step-Tech Warszawa zawsze zaleca używanie najlepszego oprogramowania aktualnie dostępnego na rynku jako naszego rozwiązania antywirusowego. W tej chwili oprogramowanie Norton, Kapsersky czy Nod32 od Eset  jest najczęściej spotykany u naszych klientów. Zarekomendujemy Ci odpowiednie oprogramowanie dla Twojego komputera byś mógł czuć się bezpiecznie. Dokonywać bezpiecznych płatności przez internet.

Windows 10 – jak wcześniej wspomniano, system Windows 10 ustabilizował się i staje się najczęściej używanym systemem operacyjnym Windows. Jeśli nie korzystasz z systemu Windows 10, nadal istnieją sposoby na bezpłatną aktualizację z systemów Windows 7, 8 i 8.1. Windows 10 jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych. Nasz serwis komputerowy poleca by na wszystkich komputerach do końca roku zainstalować Windows 10.

Jaki program zabezpieczający na nowego laptopa ?

Nowe laptopy – Jednym z najczęściej zadawanych przez klientów pytań jest takie jaki laptop jest dla nich najlepszy. Niestety, rynek laptopów jest zasypany tanimi, źle zbudowanymi laptopami, które są powolne, słabe a nieraz dość awaryjne. Kiedy kupujesz w sklepie rzadko zdarza się aby sprzedawca próbował sprzedać ci najlepszy laptop dla twoich potrzeb dlatego warto jest skontaktować się z naszym pogotowiem i uzyskać wsparcie przy zakupie nowego komptera. Bardziej prawdopodobne, że sprzeda Ci laptopa, na którym zarabia najwięcej. Jeśli szukasz nowego laptopa, upewnij się, że celujesz w procesor klasy Intel I3 lub I5 (najnowszych generacji) z dyskiem SSD (Solid State Drive). Ta kombinacja powinna zapewnić Ci laptopa, który powinien być szybki i wydajny.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące powyższych tematów, skontaktuj się dzisiaj z firmą Step-Tech Serwis Komputerowy a z chęcią pomożemy.