Zalany laptop – jak możemy zareagowć ?

Zalany laptop jak prawidłowo zareagować ?

zalany laptop warszawaOd wielu lat obserwujemy już znaczący wzrost popularności komputerów mobilnych nad typowymi „blaszakami”, które dziś raczej stosowane są wyłącznie do gier, zaawansowanego projektowania czy multimediów i streamingu. Popularność laptopów stale się zwiększa, a dzięki temu, wzrasta zapotrzebowanie na fachowców i specjalistów, którzy są w stanie laptopy naprawiać.

Często jednak, naprawa laptopa staje się nieopłacalna. Jednym z takich przypadków jest zalanie laptopa. Niestety, bardzo często w momencie zalania nie reagujemy prawidłowo, tymczasem nawet gorąca kawa, herba czy coca-cola nie musi być wyrokiem śmierci dla „lapka”. Oto garść porad co zrobić i jak bronić się przed zalaniem laptopa.

Najbardziej narażone elementy przenośnego komputera – krótki przewodnik

Skoro już mówimy o komputerach przenośnych i ich zalaniu, wypada zacząć od tego, które elementy tych komputerów, są najbardziej narażone na zalanie:

– klawiatura. W tym miejscu nie trzeba być odkrywcą, żeby stwierdzić, że jest to najbardziej narażone na zalania miejsce. Dodatkowo posiadające najsłabszą ochronę.

– touchpad. W przypadku touchpada jest podobnie. Ogromna ilość szczelin, którymi może ciecz dostać się środka,

– zawiasy przy łączeniu laptopa ekranem. Tak, jest to bardzo niebezpieczne miejsce, które często umożliwia właśnie dostanie się do środka laptopa dużej ilości cieczy,

– tylna obudowa laptopa. Oczywiście, trudno jest wylać coś na tył naszego mobilnego komputera. Jednak znajdują się tam liczne otwory, co powoduje, że łatwo ciecz dostanie się bezpośrednio do płyty głównej.

Co zrobić po zalaniu komputera

Jeśli nie udało nam się przez nieuwagę lub z przyczyn niezależnych ochronić naszego laptopa, wówczas musimy wiedzieć jak zareagować. Najlepszą reakcją jest natychmiastowe wyłączenie laptopa i wyjęcie z niego baterii. Tylko w ten sposób, jesteśmy w stanie przynajmniej mieć szansę na ochronę elektroniki przed zalaniem. Laptop, który nie zostanie odłączony, jest kilkukrotnie bardziej narażony na spalenie wrażliwych podzespołów.

Najczęstsze błędy użytkownika

Kolejnym, bardzo istotnym błędem użytkowników, jest włączenie laptopa po chwili, „aby sprawdzić czy działa”. Praktyka ta, jest niemalże jednoznaczna z całkowitym uszkodzeniem płyty głównej lub innego, istotnego podzespołu. 

Jak możemy Ci pomóc po zalaniu laptopa ?

Gdy zalejemy nasz komputer i odłączymy zasilania oraz baterię, laptop powinien zostać całkowicie wyłączony. Można to zrobić trzymając ponad 5 sekund przycisk zasilania. Należy niezwłocznie laptopa rozebrać i wysuszyć. Samodzielne rozebranie laptopa, może doprowadzić jednak do jego uszkodzenia. W przypadku zalania więc lepiej skorzystać z usług firmy STEP TECHPOGOTOWIE KOMPUTEROWE, zapewniającej profesjonalny serwis laptopów, w mieście stołecznym Warszawa oraz w okolicach. 

Kontakt z naszym serwisem – zalany laptop

Pod tym adresem: https://pogotowie-komputery.pl/naprawa-komputera-w-trybie-pilnym/ , znajdziecie Państwo rozwiązania, które zapewnią Wam pomoc w przypadku problemów związanych z zalanym komputerem lub uszkodzeniami, które wystąpiły już po zalaniu. Powyższe zasady warto przeczytać, można dzięki nim uratować sprzęt, który jest wart całkiem sporo pieniędzy.