Wymiana wbudowanej baterii w laptopie

wymiana wbudowanej bateriWymiana wbudowanej baterii w laptopie – rozróżniamy 2 główne rodzaje baterii w laptopach – zewnętrzne i wbudowane. Ten pierwszy jest stosunkowo łatwy do wymiany i można śmiało powiedzieć, że każdy może to zrobić. Wystarczy, że zaopatrzysz się we właściwy model oryginalny lub zamiennik. Następnie  po prostu wysuwasz baterię z futerału i wkładasz nowy podzespół we właściwe miejsce w laptopie. Nie brzmi to zbyt skomplikowanie, prawda?

Wymiana wbudowanej baterii w laptopie – jak ją wymienić?

Z wbudowaną baterią sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Najpierw przygotuj bezpieczną i wygodną przestrzeń do tej operacji. Wyłącz laptopa i umieść go na czystej, płaskiej powierzchni. Odwróć go do góry nogami i zdejmij tylną obudowę (w niektórych modelach wystarczy usunąć mały prostokątny fragment-przełącznik mechaniczny, by uwolnić blokadę tylnej klapy obudowy laptopa). W tym celu odkręć kilka śrub. Następnie wyjmij starą baterię i wymień ją na kompatybilny nowy model.

Przy tej okazji niektóre laptopy wymagają jednak większego wysiłku. Jeśli masz HP, będziesz musiał odłączyć kabel baterii od płyty głównej i odłączyć kabel głośnikowy od płyty głównej i od baterii. W innych modelach może być konieczne usunięcie innego elementu, takiego jak DVD, klawiatura, dysk twardy lub wentylator.

Jeśli czujesz, że sam nie możesz tego zrobić, dobrze jest skontaktować się z naszym pogotowiem laptopów w Warszawie, który zrobi to za Ciebie. Wtedy będziesz wiedział, że Twoje urządzenie jest w dobrych rękach. Twój laptop będzie w pełni sprawny po wymianie. Wystarczy odebrać urządzenie z serwisu!

Również jako serwis laptopów Warszawa Bielany jesteśmy w stanie zamówić dla Ciebie baterię i ją zamontować.

Wydłuż żywotność baterii

Nawet najlepsze baterie po pewnym czasie się wyczerpują. To zupełnie normalne – prędzej czy później stanie się to z każdą baterią. Ale przy właściwym użytkowaniu możesz przedłużyć żywotność baterii i jak najlepiej ją wykorzystać. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych zasad:

  1. Przede wszystkim upewnij się, że Twoje urządzenie działa w odpowiednim zakresie temperatur. Aby zapobiec przegrzaniu, pamiętaj o wyczyszczeniu systemu odprowadzania ciepła w laptopie.
  2. Unikaj krótkich cykli ładowania. Pozwól, aby poziom naładowania baterii spadł do około 15% i dopiero wtedy podłącz go do ładowarki.
  3. Laptop nie powinien być całkowicie rozładowany, ponieważ może to skrócić żywotność baterii.
  4. Zawsze używaj sprawnej ładowarki o odpowiednich parametrach. 
  5. Zacznij korzystać z trybu oszczędzania energii. Wyłącz programy, których nie używasz, i zmniejsz jasność ekranu.

Wymiana baterii w laptopie czy to  ważne ?

Bateria to jeden z kluczowych elementów laptopa wpływających na funkcjonalność komputerów przenośnych. Wykorzystaj w pełni możliwości swojego laptopa i ciesz się długim czasem pracy na baterii oraz wydłużonym czasem pracy na jednym ładowaniu. Wymień baterię, gdy tylko zauważysz, że się szybko wyczerpuje. Poznaj też inne usługi dostępne w Serwisie Laptopów Bielany i ciesz się wolnością, jaką dają urządzenia przenośne!