Wymiana ekranu dotykowego laptopa

uszkodzonyekran laptopaWymiana ekranu dotykowego laptopa – zepsuty ekran należy nazywać zepsutym tylko wtedy, gdy istnieją oznaki fizycznego uszkodzenia. Ekran z fizycznym uszkodzeniem będzie miał pęknięte szkło lub czarne plamy na wyświetlaczu, takie jak atrament. Zdarzały się nawet sytuacje, gdy klienci twierdzili, że pewnego dnia otworzyli laptopa i ekran właśnie taki się pojawił, więc nie jest uszkodzony. Jednak to nie jest prawda. Ekran może ulec uszkodzeniu, jeśli laptop uderzył w pokrywę, gdy była zamknięta lub przez prosty błąd, otwierając / zamykając pokrywę z jednego rogu.

Jak było kiedyś i dziś

Starsze laptopy miały mechanizm blokujący, który pomagał wymusić otwieranie pokrywy od środka, jednak współcześni producenci laptopów koncentrują się na modzie nad funkcjonalnością. Zapewniają smuklejsze, eleganckie projekty, które z kolei sprawiają, że te urządzenia są bardziej podatne na przypadkowe uszkodzenia. W dzisiejszych czasach klienci mają zwyczaj otwierania i zamykania swoich laptopów z jednego rogu, ale nie zdają sobie sprawy, że może to spowodować stres lub zgięcie ekranu na tyle, aby pękło szkło. Nawet jeśli robią to powoli i ostrożnie. Najlepszym i zalecanym sposobem otwierania i zamykania laptopa jest jedna ręka od środka, drugą przytrzymując podpórkę pod nadgarstki.

Wady ekranów laptopów

Wadliwy ekran to taki, który nie działa prawidłowo lub wcale, bez wyraźnych oznak fizycznego uszkodzenia ekranu. Niektórymi przykładami mogą być zniekształcone obrazy lub kolorystyka, pikselizacja, linie rozdzielczości, problemy z podświetleniem lub pusty ekran. Jednak tylko dlatego, że ekran wydaje się być uszkodzony, może to nie być w rzeczywistości wina samego panelu LCD. Jednym prostym testem, który większość ludzi może wykonać w domu, jest podłączenie laptopa do zewnętrznego monitora. Wyświetlanie go na TV za pomocą kabla VGA lub HDMI, a nawet bezprzewodowo. Jeśli na wyświetlaczu zewnętrznym widać ten sam problem, co na ekranie laptopa, oznacza to, że problem dotyczy sprzętu laptopa. Możliwej awarii karty graficznej / procesora lub, w niektórych przypadkach, oprogramowania.

Wymiana ekranu dotykowego laptopa

Ponieważ coraz więcej laptopów jest teraz dostępnych z ekranami dotykowymi, staje się to jedną z częstszych napraw. W większości przypadków ekran dotykowy jest dodatkowym ekranem, znanym również jako „digitizer”, który znajduje się nad rzeczywistym ekranem LCD laptopa, który wyświetla obraz.

Naprawa ekranu dotykowego w laptopie bez wymiany wyświetlacza LCD

Wielu klientów uszkadza tylko ekran dotykowy, jeśli obraz jest wyraźny za pęknięciami i nie ma przebarwień, czerni lub fantazyjnych kolorów. Uszkodzeniu uległ tylko digitizer. Bez konieczności wymiany całego zespołu ekranu LCD.

Wymienia się tylko ekran dotykowy laptopa

Naprawa ekranu dotykowego laptopa wiąże się z różnymi wyzwaniami w zależności od tego, jak producent zaprojektował laptopa. Niektóre ekrany dotykowe można łatwo oddzielić od ramki i wymienić ekran dotykowy. Może to być dość ekonomiczna naprawa w porównaniu do pełnej wymiany. Jednak niektóre ekrany dotykowe są częścią całego zespołu LCD. Nawet jeśli wyświetlacz LCD za ekranem dotykowym nie jest uszkodzony, wyświetlacz LCD i ekran dotykowy. Należy wymienić jako jedną kompletną jednostkę. Może to spowodować, że naprawa będzie bardzo kosztowna, ponieważ łączy w sobie wyświetlacz LCD, szkło digitizera i ramkę. W niektórych przypadkach cała górna połowa laptopa wymaga wymiany ze względu na sposób zaprojektowania laptopa przez twórcę.

Wymiana ekranu dotykowego laptopa

Podczas wymiany uszkodzonego ekranu dotykowego lub wyświetlacza LCD laptopa należy zachować szczególną ostrożność. Podczas demontażu anteny Wi-Fi, kamery i kabli umieszczonych w ramce lub ramie zespołu ekranu. Niektóre przypadki mogą wymagać wymiany, ponieważ zostały uszkodzone przez pierwotne uderzenie. Jest to czasochłonny proces, ponieważ nowe kable należy poprowadzić w tych samych miejscach, co stare, aby nie uszkodzić ich przy ponownym montażu ekranu.

Wielu producentów dostarcza tylko pełne podzespoły, co podwyższa cenę i może sprawić, że laptop nie będzie opłacalny w naprawie. Jesteśmy w stanie pozyskiwać części od naszych zagranicznych dostawców, które są generalnie bardziej ekonomiczne niż kupowanie na miejscu.
Jeśli potrzebujesz usługi wymiany ekranu dotykowego laptopa, skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatną wycenę 504 617 837