Twój zaufany serwis komputerowy - otwarte 8-21

Wymiana baterii w laptopie Warszawa

Wymiana baterii w laptopie WarszawaKażda bateria laptopa po pewnym czasie się wyczerpie. Może stracić swoją pojemność lub całkowicie przestać działać. Może się też zdarzyć, że pojawi się komunikat: „podłączony – nie ładuje”, co oznacza, że ​​bateria nie magazynuje energii, mimo że jest podłączona do zasilania. Poznaj wszystkie przyczyny tego problemu i znajdź sposoby na jego rozwiązanie!. Skorzystaj z usługi wymiana baterii w laptopie Warszawa już dziś.

 

Dlaczego bateria laptopa się nie ładuje?

Powody, dla których bateria laptopa nie ładuje się, mogą być związane z:

Istnieje kilka symptomów, które mogą zwrócić Twoją uwagę na możliwe problemy z ładowaniem. Przede wszystkim trzeba uważać na, to kiedy dokładnie bateria przestała się ładować. Czy jest całkowicie rozładowany i teraz urządzenie nie uruchamia się mimo podłączenia do prądu? Być może wyczerpuje się, z kilkoma procentami żywotności baterii, ale poziom naładowania baterii pozostaje stały, mimo że powinien być ładowany? Inną wskazówką, z jakim problemem możesz się spotkać, jest komunikat o błędzie, który pojawia się po podłączeniu laptopa do zasilania.

Co zrobić, gdy bateria laptopa się nie ładuje?

Zanim spróbujesz rozwiązać problem, musisz dokładnie wiedzieć, co to jest. Zacznij od diagnozy. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Podłącz laptopa do innego gniazdka elektrycznego

Ma to na celu sprawdzenie, czy coś jest nie tak z gniazdkiem elektrycznym, którego używasz do ładowania laptopa. Spróbuj podłączyć inne urządzenie i sprawdź, czy zaczyna się ładować. Możesz również przetestować ładowarkę, podłączając ją do innego gniazdka elektrycznego. Jeśli okaże się, że problem tkwi gdzieś w twojej sieci elektrycznej, będziesz musiał wymienić wielogniazdowe gniazdko lub skonsultować się z elektrykiem. Dobrą wiadomością jest to, że twój laptop nie jest winny!

Uruchom ponownie laptopa

Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w większości zagadnień związanych z komputerami. Niezależnie od tego, czy to pomoże w tym przypadku, nadal warto spróbować. Odłącz laptopa od zasilania i uruchom go ponownie z baterią i bez niej (pod warunkiem, że jest wymienna). Jest prawdopodobne, że system powróci do życia po ponownym uruchomieniu i wtedy wskaźnik naładowania baterii powinien być wyświetlany poprawnie.

Zainstaluj ponownie sterownik baterii lub zarządzania energią

Problem może być jednak poważniejszy. System Windows może przestać być zgodny z baterią laptopa po serii nieudanych aktualizacji lub innych poprawek oprogramowania. W takim przypadku wystarczy ponownie zainstalować sterowniki baterii. W tym celu uruchom Menedżera urządzeń na swoim laptopie i kliknij prawym przyciskiem myszy element zatytułowany „Bateria metody kontroli zgodna z ACPI firmy Microsoft”. Wybierz „Odinstaluj”. Po ponownym uruchomieniu laptopa sterownik powinien pojawić się ponownie i tym razem prawdopodobnie będzie działał.

Przetestuj inny zasilacz

Jeśli powyższe metody nie pomogły w zdiagnozowaniu problemu, przyjrzyj się bliżej zasilaczowi – ładowarce, której używasz z komputerem. Wtyczka może być uszkodzona lub zabrudzona. Upewnij się, że ładowarka nie jest uszkodzona. Dla pewności spróbuj podłączyć do laptopa inną ładowarkę – taką, o której wiesz, że działa. Jeśli to działa, wiesz, co winić! W takim przypadku wystarczy wybrać nową ładowarkę do laptopa.  

Wyczyść styki

Jeśli to nie gniazdko elektryczne, nie system, a nie ładowarka, masz tylko dwie opcje. Pierwsza – i mniej prawdopodobna – to zabrudzone gniazdo ładowania lub styki akumulatora. Drugi to rozładowany akumulator, który należy wymienić. Aby upewnić się, który to jest, wyczyść wszystkie styki i gniazdo ładowania, aby usunąć kurz. Jeśli to nie pomoże, musisz pogodzić się z nieuniknionym: czas na nową baterię do laptopa.

Wymiana baterii w laptopie Warszawa? Skorzystaj z naszej pomocy

Jeśli potrzebujesz nowej baterii, skontaktuj się z naszym serwisem laptopów Warszawa Bielany. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni zamiennik lub oryginał. Aby mieć pewność, że nowy produkt jest kompatybilny z Twoim laptopem, zamontujemy go za Ciebie. Pamiętaj, że nowa bateria musi odpowiadać parametrom posiadanej baterii lub o większej pojemności – pod warunkiem, że kształt, rozmiar i rozmieszczenie styków baterii pasują do Twojego laptopa.

W naszym serwisie laptopów Warszawa doradzimy, sprowadzimy i zamontujemy baterię w Twoim laptopie. Jeśli twój laptop nie ładuje, znajdziesz idealną pomoc przy wymianie baterii.

Czas na naprawę komputera? napisz do nas!

Otrzymaj darmową diagnozę