Windows 7 to już historia ?

Windows 7System operacyjny Windows 7 firmy Microsoft został wprowadzony na rynek w 2009 roku jako następca systemu Windows Vista i chociaż od tego czasu został zastąpiony przez kilka nowszych systemów (najnowszy to Windows 10), nadal jest uważany za jedną z najlepszych wersji do wydania pod względem zawartość funkcji i łatwość użycia, szczególnie z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Nie zapominajmy jednak, że świat technologii ciągle się rozwija a wraz z nim dostarczane oprogramowanie. Współczesne gry uniemożliwiają uruchomienie ich w systemie Windows 7 w większości przypadków.

Wersje Windows 7

Było kilka dalszych zaktualizowanych i rozszerzonych wersji systemu Windows 7, z których najpopularniejsze to Windows 7 Professional, Windows 7 Home Premium i Windows 7 Ultimate.
Jak sama nazwa wskazuje, ta ostatnia okazała się ogólnie najpopularniejszą wersją dla osób o bardziej zaawansowanych wymaganiach biznesowych. Nie była tak naprawdę praktycznym wyborem dla bardziej podstawowych użytkowników.

Koniec wsparcia

Windows 7 osiągnął To End of Life (EOL) w dniu 14 stycznia th 2020, co oznacza, że, pomimo że będzie nadal działać po tym terminie, ale bez wsparcia technicznego lub bezpieczeństwa i aktualizacji oprogramowania od jego twórców, Microsoft, pozostawiając go coraz podatne na wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Zarówno w przypadku użytku osobistego, jak i biznesowego będzie to również skutecznie prowadzić do stopniowego spadku jego ogólnej wartości. Ponieważ nie będzie miał dostępu do ważnych funkcji i ulepszeń, które mogą być korzystne, szczególnie tam, gdzie istnieje potrzeba lub chęć uzyskania dostępu do najnowszych zalet technologicznych.

Wcześniej pomoc przy bezpłatnej aktualizacji do nowszej wersji systemu operacyjnego Windows była udostępniana w ramach wsparcia dodatkowego, które rozpoczęło się w 2015 r. Jako zachęta dla użytkowników do zmiany, ale niestety ten okres oferty dobiegł końca.

Jak wybrać

Decydując się na ścieżkę migracji, najpierw należy zrobić bilans swoich obecnych przyzwyczajeń dotyczących komputerów. Można sobie odpowiedzieć na następujące pytania w notatniku:

  1. Do czego głównie używam komputera?
  2. Jakich aplikacji używam najczęściej?
  3. Jakie aplikacje są mi absolutnie niezbędne?
  4. Które z najczęściej używanych aplikacji są dostępne dla innych systemów operacyjnych?

Szczególnie poważnie należy się zastanowić nad aplikacjami komercyjnymi. Można przygotować prosty rachunek, aby określić koszt przejścia do nowego systemu operacyjnego. Pierwsza kolumna zawierałaby listę potrzebnego sprzętu i oprogramowania. Druga kolumna to koszty poszczególnych pozycji, a na koniec ich suma. Na takiej podstawie można podjąć rozsądną decyzję, co dalej robić.

Windows 7 co zrobić ?

Rozsądnie byłoby rozważyć aktualizację do najnowszej wersji systemu Windows 10, aby mieć pewność, że nie tylko uzyskasz dostęp do ważnych funkcji wsparcia. Pomogą Ci one dotrzymać kroku niektórym z najnowszych ulepszeń technologicznych i postępów. Także zapewnić dostęp do równie korzystnego elementu wsparcia, który zawiera Microsoft, który może z łatwością pomóc, gdy pojawią się trudności.
Jeśli nadal czujesz się tak, jakbyś przeglądał ten temat przez historyczny już system Windows kontaktuj się!

W Step-Tech Usługi Informatyczne możemy pomóc zapewnić jaśniejszy obraz tego, co może być najlepsze dla Twoich potrzeb. Podpowiemy jak zaktualizować oprogramowanie w Twoim komputerze.