Wifi w hotelu – czy to jest bezpieczne ?

 Wifi w hotelu – czy to jest bezpieczne ?

 

wifi w hoteluCzy podłączenie do sieci wifi w hotelu jest bezpiecznie ?

Podłączenie do publicznej sieci nie jest dobrym pomysłem. Gdy podróżujesz musisz być bardzo ostrożny, ponieważ router Wi-Fi używany w większości hoteli jest podatny na ataki hakerów. Dzieje się tak, ponieważ hakerzy są w stanie stworzyć fałszywą sieć i nazwać ją hotelowym wifi. Następnie zachęcić do podłączenia się do takiej sieci. Haker może wtedy zobaczyć wszystko, co robi personel, chyba że połączenie jest zaszyfrowane.

Wifi zagraża hotelom:

Oznacza to również, że jako gość tego hotelu, jeśli korzystasz z właściwej sieci hotelowej, również możesz stać się ofiarą ataku. Możesz zostać ofiarą szpiegowania w trybie online, a Twoje hasła i loginy mogą  zostać skradzione. Jeśli hakerzy będą chcieli, mogą spowodować więcej szkód poprzez zainfekowanie laptopa lub urządzenia używanego ze złośliwym oprogramowaniem. Bardziej doświadczony haker może również włamać do systemu hotelowego. Może wykraść informacje o gościach, takie jak dane karty płatniczej, adres podany przy rejestracji itp.

Co możesz zrobić?

Na początek turyści nie powinni korzystać z publicznego wifi, chyba że jest to za pośrednictwem prywatnej sieci, takiej jak openDNS. Sieć prywatna szyfruje ruch internetowy, więc jeśli osoba niepowołana  próbuje Cię szpiegować, nic nie zobaczy.

Innym sposobem, aby temu zapobiec, jest płacenie za pobyt przy użyciu karty kredytowej zamiast karty debetowej, ponieważ zapewnia ona większą ochronę, ale nie jest całkowicie bezpieczna.

Zabezpiecz swoje hasła do bankowości internetowej. Zagrożenie może występować od dawna,  więc niektórzy hakerzy mogli już uzyskać pewne informacje. Upewnij się, że nowe hasło ma ponad 10 znaków z wielkimi i małymi literami. Dodaj również specjalny symbol i kilka cyfr. Wifi mogą być potencjalnym zagrożeniem wszędzie gdzie istnieją dostępy do sieci dla szerszej grupy odbiorców. Dbaj o bezpieczeństwo Wifi.

Nawet w przypadku ujawnienia się tego ostatniego zagrożenia podróżowanie zwiększa szansę na zhackowanie. Poniżej znajduje się kilka kroków, które możesz wykonać, aby się zabezpieczyć:

Chroń swoje urządzenie przed kradzieżą. Każde urządzenie, które zabierasz w podróż, powinno mieć hasło. Nawet jeśli urządzenie zostanie skradzione, złodziej prawdopodobnie nie będzie mógł uzyskać dostępu do żadnych Twoich osobistych wiadomości, e-maili itp. Powinien także mieć możliwość wyłączenia, aby dane nie były dostępne dla złodzieja.

Menedżer haseł: wiele osób ma codziennie dostęp do więcej niż jednego konta online. To sprawia, że ​​konieczne jest posiadanie silnego i unikalnego hasła do każdego konta. Powinieneś także regularnie zmieniać hasła. Aby upewnić się, że nie zapomnisz swoich haseł, użyj narzędzia do zarządzania hasłami, ponieważ zapewnia ono bezpieczne przechowywanie wszystkich haseł online, więc nie musisz ich pamiętać.

Gdy wrócisz podróży i stwierdzisz, że zostałeś narażony na potencjalny atak hackerski, nie martw się i pamiętaj, że Serwis Komputerowy Step-Tech jest tutaj, aby ci pomóc. Pomożemy Ci odzyskać dane, a także zainstalować oprogramowanie antywirusowe. Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji. Kliknij tutaj i zatrudnij nas teraz.