Uprgade komputera pc – na czym polega ?

upgrade komputera pcUprgade komputera pc – co to i na czym polega

Sprzęt komputerowy, jak i wszelkie nowinki technologiczne, rozwijają się dziś w bardzo szybkim tempie. To co kilka lat temu było nowością i demonem prędkości, dziś jest sprzętem minionej epoki. Rozwój oprogramowania wymusza również rozwój sprzęt, a rozwój sprzętu, umożliwia programistom rozwój oprogramowania. Gdy nasz komputer przestaje nas zadowalać pod kątem szybkości działania, czy efektywności pracy na nim, a nawet praca na nim staje się niemalże niemożliwa przychodzi czas na zakup nowego sprzętu, lub unowocześnienie, tj. uprgade komputera pc

Kiedy przeprowadzić upgrade komputera, a kiedy kupić nowy

Kiedy już zdecydujemy, że praca lub rozrywka na naszym dotychczasowym komputerze staje się męcząca lub nawet niemożliwa, wówczas musimy zastanowić się nad dwiema rzeczami:

– czy nasz komputer unowocześnić,
– czy może jednak kupić całkiem nowy sprzęt?

W przypadku laptopa, zazwyczaj odpowiedź jest prosta, niewielkie możliwości ulepszenia, powodują, że jest ono niemożliwe lub ledwie widoczne. Pozostaje zakup nowego sprzętu. 

Inaczej ma się sprawa z komputerem. W tym przypadku, musimy zdecydować, czy sprzęt ulepszamy, no i oczywiście co ulepszamy. Najczęściej zostawić można:

– obudowę, ją wymienia się sporadycznie,
– niektóre dyski, w zamian za to można dokupić drugi lub kolejny,
– monitor oraz urządzenia peryferyjne.

Do wymiany natomiast zazwyczaj idą:

– płyta główna,
– procesor,
pamięć RAM,
– karta graficzna,
zasilacz.

Zastanawiacie się dlaczego zasilacz został pogrubiony? Z pewnością tak. Już tłumaczymy. Jest to najbardziej newralgiczny podzespół komputera. Naprawa komputera, czy nawet często serwis laptopa, wynika z faktu, że wystąpiły problemy z zasilaczem. Spalone kości RAM, spalona karta graficzna, uszkodzony procesor – przeważnie problemem w tym wypadku również jest zasilacz komputera. 

Czym kierować się wykonując upgrade komputera

Kiedy już zdecydujemy się na ulepszenie komputera i nie mamy do tego odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji, warto skorzystać z https://pogotowie-komputery.pl/ . STEP-TECH, to specjaliści, znawcy i hobbyści związani ze sprzętem IT od lat. Pomogą nie tylko dobrać podzespoły do wymiany, ale również znajdą korzystne oferty w cenach hurtowych, złożą cały zestaw, zainstalują niezbędny soft i w końcu doprowadzą do płynnego działania unowocześniony komputer.

Pamiętajmy o tym, że dobór nowego sprzętu nie należy do zadań łatwych. Trzeba naprawdę sporej wiedzy, aby odpowiednio dobrać sprzęt, który ma ze sobą efektywnie współpracować. Najlepiej więc właśnie skorzystać z usług specjalistów, ludzi, którzy się znają.

Ulepszając komputer, trzeba kierować się również posiadanym budżetem. Jeżeli nasz budżet jest wysoki, wówczas nie musimy się zbytnio martwić, jeśli jednak jest zbyt niski, wtedy, trzeba szukać oszczędności praktycznie na każdym podzespole. Ostatnim kryterium jest rzecz jasna zapotrzebowanie. Jeżeli potrzebujemy komputera do gier i multimediów, koszta ulepszenia będą większe, a także bardziej skomplikowane będzie dobranie odpowiedniego osprzętu. Jeśli ten sprzęt ma być tylko do pracy, wówczas budżet może być znacznie szczuplejszy.