Tusze i tonery – zamienniki czy oryginalne?

Tusze i tonery – zamienniki czy oryginalneDrukarka czy też urządzenie wielofunkcyjne, należą urządzeń, które nie są na liście „must have”. Aczkolwiek, wielu z nas lubi niezależność i chętnie kupuje drukarki czy też takie właśnie urządzenia wielofunkcyjne. Pamiętajmy, że to nie samo urządzenie jest najdroższe, lecz najdroższa jest jego prawidłowa eksploatacja. Dlatego też decydując się na zakup drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, powinniśmy wybrać takie, którego eksploatacja jest jak najtańsza.

Kiedy już posiadamy urządzenie, w wielu przypadkach zastanawiamy się, czy kupować droższy, ale oryginalny tusz, czy też raczej zamiennik? 

Doświadczenie i wiedza, jaką posiada firma STEP-TECH w zakresie serwisowania i użytkowania drukarek, pozwoliły na efektywne opracowanie informacji na temat materiałów eksploatacyjnych i ich użytkowania. 

Tusze i tonery oryginalne – wady i zalety

Stosowanie w drukarce oryginalnego tuszu lub tonera, ma liczne zalety, ma też również wady. Zacznijmy od tych pierwszych. Przede wszystkim, oryginalny produkt, to produkt testowany. Jak pokazują badania, oryginalne tusze lub tonery, starczają z reguły na ponad 15% dłużej, a w wielu przypadkach na ponad 30% dłużej.

Oryginalny, oznacza, że jest objęty pełną gwarancją producenta, zarówno na sam produkt jak również na jego użytkowanie oraz ewentualne problemy z nim występujące. 

Ponadto, oryginalne tusze i tonery, są napełniane jedynie sprawdzonymi przez producenta materiałami, przez co druk jest zdecydowanie lepszy i efektywniejszy.

Wadą na pewno jest cena, która potrafi być trzykrotnie wyższa, niż w przypadku zamienników, które są przecież zdecydowanie tańsze. 

Tusze i tonery typu zamienniki – wady i zalety

Podobnie jak oryginalne, tak i tusze i tonery zamienniki mają swoje liczne wady oraz liczne zalety. Zacznijmy znowu od zalet. Największą z nich jest z pewnością dostępność oraz cena. Ta potrafi być trzykrotnie niższa, co przy wydajności mniejszej o 15% nadal daje doskonałe wyniki. Kolejną zaletą jest bardzo duża dostępność. Zamienniki sprzedawane są wszędzie, w sklepach internetowych, na aukcjach internetowych czy też nawet prywatnie. 

Jeśli chodzi o tusze oraz tonery pod postacią zamienników, to warto wspomnieć, że większość z nich można dodatkowo napełnić po raz kolejny. Pozwala to osiągnąć jeszcze lepszą efektywność drukowania pod kątem ekonomiczności. 

Wady tuszy i tonerów – jakie są ?

Wadą tuszy i tonerów zamiennych jest ich zwiększona awaryjność. Niestety, ale często zdarza się, że tusz po prostu przestaje działać, toner tak samo. Dodatkowo zdarza się, że już kupujemy uszkodzone produkty, co powoduje, że konieczne jest zgłaszanie reklamacji. Z wad warto dodać równie mniejszą efektywność produktu, która wynika z faktu, że drukarka nie jest w stanie wykorzystać pełni możliwości zamiennika. Często również pojawiają się w drukarkach komunikaty, że toner lub tusz są zamiennikami i może to doprowadzić do uszkodzenia drukarki. 

Specjaliści z firmy STEP-TECH, świadczący usługi informatyczne, https://pogotowie-komputery.pl/nasze-uslugi/ , twierdzą, że najlepiej wybrać drukarkę, która posiada tanie i wydajne oryginalne materiały eksploatacyjne. Unikniemy wtedy zakupu zamienników.