Tani komputer – w promocyjnej cenie – czy warto ?

Tani komputer w promocyjnej cenie – czy to możliwe i opłacalne ?

 

tani komputerCena przy zakupie nowego telefonu, tabletu, laptopa lub komputera jest bardzo atrakcyjna wręcz wyjątkowo niska?. Można spotkać sprzęt w niewiarygodnie niskiej cenie, ofertach specjalnych i promocjach. W świecie IT tanio oznacza wolny sprzęt z dużymi ograniczeniami.

Tani sprzęt komputerowy

Tańsze, ale wolniejsze urządzenie będzie kosztować relatywnie więcej w dłuższej perspektywie niż nieco droższa inwestycja na samym początku. Przykładem może być laptop.

Różnica w cenie może wynosić zaledwie 400 złotych między tanim i powolnym urządzeniem, a droższym, ale szybszym komputerem. Jeśli potrzebujesz specjalisty, który odwiedzi Cię i skonfiguruje nowy laptop, czas potrzebny na skonfigurowanie, w tym transfer danych, usuwanie oprogramowania / instalowanie, aktualizacje itp. Czas do wykonania takiej usługi może zostać wydłużony nawet o ponad godzinę na tanim sprzęcie. To jest dodatkowa godzina, którą płacisz specjaliście. Jeśli laptop ulegnie awarii w dowolnym momencie jego życia i kopii zapasowej danych, konieczne jest wyczyszczenie i ponowne zainstalowanie (instalacja oprogramowania), ponownie koszt może wzrosnąć wraz ze wzrostem czasu pracy tylko do wykonywania podstawowych zadań.

Wolny internet w domu czy firmie

Podobny argument może być wytoczony w przypadku taniego łącza internetowego. Często pytamy, jaki jest najtańszy dostawca usług internetowych. Naszą odpowiedzią jest zawsze pytanie, czy chcesz tanio czy chcesz dobrze? Wszystkie nowoczesne technologie wymagają dostępu do internetu. Od tabletu do laptopa, stacja telewizyjna do e-czytnika. Wszystkie te urządzenia muszą często aktualizować oprogramowanie i oprogramowanie układowe. Urządzenia będą przesyłać dane między sobą, takie jak Dropbox lub OneDrive. Transfer danych do chmury jest popularną usługą a ilość danych do synchronizacji stale rośnie. Nowe zdjęcia, dokumenty, filmy, zajmują kolejne przestrzenie. Wiele współczesnych programów jak pakiet Office, Adobe czy też gry np. Steam pobierają się przez internet.s

Awarie taniego sprzętu

Na koniec spójrz na wsparcie, jakie otrzymujesz ze swoim produktem. Wsparcie ma kluczowe znaczenie, bez względu na to, czy kupujesz komputer, telefon czy oprogramowanie. Jeśli kupujesz laptopa ze strony internetowej, czy wiesz, jakie wsparcie otrzymasz w przypadku, gdy produkt ma wadę. Czy możesz zadzwonić do firmy? Czy Twoje prawa konsumenta są zagrożone?

Koszty wsparcia IT rosną, a koszty sprzętu IT spadają. Tylko dlatego, że technologia jest teraz tańsza, nie znaczy, że jest lepsza. Jeśli kupujesz laptopa lub tablet, średnia długość życia jest niższa niż w przypadku zakupu 5 lat temu. Produkty są taniej zbudowane, zaprojektowane tak, aby nie miały długowieczności. Jeśli jednak wydasz nieco więcej w chwili zakupu, urządzenie może działać dłużej, wsparcie będzie lepsze, a konserwacja będzie tańsza.

Skontaktuj się z naszym serwisem komputerowym Warszawa i uzyskaj pomoc przy doborze sprzętu i oprogramowania. Jesteśmy po to by CI pomóc w wyborze, zakupie i późniejszej konfiguracji. Z pomocą naszego pogotowia komputerowego wybierzesz komputer, laptop, tablet optymalnie do swojego budżetu. Nie daj się nabrać na bardzo niską ofertę zakupu sprzętu – gdyż jest to oprzątek Twoich problemów w późniejszym jego użytkowaniu. Zdaj się na profesjonalistów, którzy rozwiążą Twoje dylematy zakupowe.