Sieć wifi – słaby sygnał ?

Sieć wifi – słaby sygnał?

 

konfiguracja wifiRoutery bezprzewodowe są bramą do świata zewnętrznego, prędkości bezprzewodowe różnią się w zależności od lokalizacji routera. Jedną z wielu rzeczy, które ludzie martwią się w przypadku  routera, są ich szybkość i zasięg bezprzewodowy.

Lokalizacja routera jest ważnym czynnikiem, jeśli router bezprzewodowy znajduje się obok innych urządzeń, takich jak telewizory, kuchenki mikrofalowe, a nawet przenośne telefony stacjonarne, wtedy te inne urządzenia mogą zakłócać i powodować pogorszenie sygnału Wi-Fi. Aby zapobiec zakłóceniom sygnału bezprzewodowego.

Postępuj zgodnie z poniższymi prostymi wskazówkami:

Umieść router w odległości co najmniej 1 metra od telefonów bezprzewodowych, głośników i telewizorów. Upewnij się, że router znajduje się w wysokiej pozycji, na przykład na górze półki. Jeśli twój router jest starszy niż 2 lata, sugerujemy zastąpienie go nowszą technologią.

Routery WI-FI mają różne częstotliwości bezprzewodowe, które są 2,4 GHz i 5 GHz. Częstotliwość 2,4 GHz może być bardziej zakłócona, ponieważ inne urządzenia, takie jak telefony bezprzewodowe i inne urządzenia domowe, mogą zakłócać działanie na tej samej częstotliwości. Router 5GHz z drugiej strony może przenikać przez grubsze ściany, dzięki czemu ma niewielką przewagę.

Jeśli planujesz zakup nowego routera do domu lub firmy, to musisz zadać sobie pytanie, jak daleko w „high end” chcesz iść. Jeśli potrzebujesz funkcji, takich jak wysokie bezpieczeństwo, kontrola rodzicielska i drukowanie USB, potrzebujesz bardziej zaawansowanego routera. Jeśli Twój czas spędzony w Internecie to po prostu surfowanie, media społecznościowe i e-mailing, to tańszy router będzie ci odpowiadał, jednak „low-endowe” routery nie mają tak mocnego WI-FI. A i przepustowość sieci wifi bywał, że jest na niskim – wolnym poziomie.

Możliwe problemy z siecią wifi

Jeśli nadal występują problemy z WI-FI, problemem może być częstotliwość radiowa, na której działa Twój telefon bezprzewodowy. Routery emitują sygnały bezprzewodowe na ustawionych częstotliwościach radiowych. Takie częstotliwości są wspólne dla takich urządzeń, jak bezprzewodowe dzwonki do drzwi, telefony bezprzewodowe, a także router sąsiadów. Ten konflikt częstotliwości radiowych można rozwiązać, zmieniając częstotliwość emitowaną przez router (znany jako numer kanału), jednak sugerujemy, że jest to zadanie dla doświadczonego technika.

Wykonanie powyższych czynności powinno poprawić WI-FI w domu lub firmie. Jeśli nadal występują problemy, nie wahaj się skontaktować z firmą Step-Tech Serwis Komputerowy już dziś, aby zarezerwować wizytę specjalisty.

Zapraszamy więc do kontaktu telefonicznego, aby uzyskać profesjonalne wsparcie przy zakupie i konfiguracji wifi w Twoim domu i biurze. Z nami sieć wifi nie będzie straszna, będzie działać stabilnie, szybko i niezawodnie.