Przywracanie systemu Windows 10

przywracanie windows 10Wpływ urządzeń komputerowych na codzienne życie można porównać do wpływu elektryczności. Komputery PC i Mac przeniknęły do ​​każdej sfery pracy, zarówno osobistej, jak i biznesowej. Ich niezawodność to bardzo pożądana sytuacja. W przypadku całkowitej awarii systemu lub przerażającego niebieskiego ekranu śmierci BSOD, użytkownik może być zmuszony do przywrócenia ustawień fabrycznych lub skorzystania z przywracania systemu. Przywracanie systemu to rozwiązanie, które naprawiają takie problemy jak występujące z powodu niewłaściwej konfiguracji lub działania złośliwego oprogramowania.

Awarie systemu występują głównie z powodu działania złośliwych plików i oprogramowania, które są pobierane (ręcznie lub automatycznie) podczas pracy z komputerem. Podczas surfowania użytkownik jest zachęcany do pobrania rozszerzeń i określonych plików zgodnie z wymaganiami autorów. Użytkownicy często muszą dokonywać zmian konfiguracyjnych w celu wykonania pewnych czynności, co z kolei może wpływać na sprawność systemu.

Windows jest zdecydowanie jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych. Stale ulepsza funkcje z każdą nową wersją. Najnowszy, Windows 10, ma wiele wbudowanych programów narzędziowych, które umożliwiają użytkownikom łatwe rozwiązywanie problemów związanych z systemem spowodowanych przez złośliwe pliki i zmiany konfiguracji. Jedno z rozwiązań umożliwia zresetowanie systemu do ustawień fabrycznych, podczas gdy inne oferują opcje przywracania systemu Windows, które w przypadku problemu umożliwiają przywrócenie urządzenia do wcześniej zapisanej konfiguracji.

JAK PRZYWRÓCIĆ SYSTEM WINDOWS 10?

Przywracanie systemu na urządzeniu z systemem Windows 10 obejmuje kilka prostych kroków. Podobnie jak jego poprzednia wersja, Windows 10 tworzy punkty przywracania, które użytkownicy mogą wybrać podczas wykonywania przywracania. Kroki wymagane do przywrócenia systemu w systemie Windows 10 to:

  1. Kliknij przycisk Start
  2. Kliknij wyświetlone pole wyszukiwania
  3. Wpisz panel sterowania
  4. Wyszukaj Odzyskiwanie w oknie Panelu sterowania
  5. Kliknij Odzyskiwanie
  6. Kliknij Przywracanie systemu, a następnie Zakończ
  7. Wybierz punkt przywracania, do którego należy przywrócić konfigurację urządzenia

Punkty przywracania mogą się nie pojawiać, jeśli program przywracania był domyślnie wyłączony. Użytkownicy będą musieli włączyć tę opcję ręcznie, aby umożliwić programowi tworzenie punktów przywracania. Aby to zrobić:

  1. Przejdź do Panelu sterowania, jak wspomniano powyżej
  2. Kliknij Odzyskiwanie, a następnie Konfiguruj Przywracanie Systemu
  3. Kliknij Konfiguruj i wybierz Włącz ochronę systemu

OPCJE ODZYSKIWANIA SYSTEMU W SYSTEMIE WINDOWS 10

Oprócz przywracania systemu Windows 10 oferuje wiele innych sposobów rozwiązywania niektórych problemów systemowych, a mianowicie.
Resetowanie komputera: Reset umożliwia zachowanie plików lub ich usunięcie, a następnie ponowne zainstalowanie systemu Windows. Jest odpowiedni, gdy komputer nie działa dobrze nawet po przywróceniu.
Dysk odzyskiwania i nośnik instalacyjny: Są to dwie oddzielne opcje odzyskiwania, które są istotne w przypadku całkowitej awarii systemu. Gdy system operacyjny nie uruchamia się, użytkownicy mogą przywrócić system Windows za pomocą dysku odzyskiwania. Jeśli nie utworzyli dysku odzyskiwania, mogą pobrać nośnik instalacyjny i użyć go do przywrócenia systemu Windows na urządzeniu, którego dotyczy problem.
Zainstaluj ponownie system Windows 10: Jak wskazuje, ta opcja pozwala użytkownikom na ponowną instalację systemu operacyjnego przy użyciu dysku zewnętrznego.
Poprzednia wersja systemu Windows: Windows 10 pozwala również użytkownikom przejść na poprzednią wersję systemu operacyjnego. Ta funkcja jest jednak dostępna tylko przez pierwsze 30 dni od pierwszej aktywacji systemu operacyjnego.

Jak możemy Ci pomóc ? Przywracanie systemu Windows

W naszym serwisie laptopów Warszawa Bielany naprawiamy, optymalizujemy system Windows 10. Dokonujemy aktualizacji oraz optymalizacji. Skontaktuj się z naszym pogotowiem komputerowym aby uzyskać szybką pomoc.