Programy domyślne – Windows 10

Programy domyślne – Windows 10

 

domyślne programyCzy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twój ulubiony program w systemie Windows nie jest już domyślną aplikacją? Czy Microsoft Edge otwiera teraz plik PDF lub czy odtwarzacz muzyczny wygląda inaczej?

Od wersji Windows 10 domyślne programy używane do otwierania określonego pliku są resetowane, gdy Microsoft wydaje nową kompilację systemu Windows. Zdarza się to kilka razy w roku i może być denerwujące. Chociaż obecnie nie ma sposobu, aby temu zapobiec, możemy pokazać, jak szybko domyślnie otwierać ulubione programy.

Acrobat Reader

Adobe Reader to najczęściej wybierany program służący do otwierania plików PDF (Portable Document Format). Aby Adobe Reader był domyślnym czytnikiem PDF, przejdź do dokumentów i znajdź dokument PDF. (Jeśli nie możesz znaleźć istniejącego dokumentu PDF, przejdź do programu pocztowego i poszukaj załącznika PDF. Po znalezieniu załącznika kliknij prawym przyciskiem i zapisz na pulpicie). Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy właściwości dokumentu i kliknij lewym przyciskiem myszy. Kliknij słowo „zmień” i wybierz Adobe Reader. Kliknij Zastosuj i Zamknij. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, naprawa komputerów Warszawa Bemowo oferuje usługę instalacji programów do obsługi komputera.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook jest popularnym klientem e-mail i jest używany przez większość firm do uzyskiwania dostępu do poczty e-mail. Aby ustawić program Outlook jako domyślny program pocztowy, wyszukaj Panel sterowania za pomocą paska wyszukiwania w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie kliknij opcję Programy domyślne. Następnie kliknij „Ustaw swoje programy domyślne”. Zaczekaj, aż załadują się programy. Przewiń w dół do Outlooka 2013 lub Outlook 2016. Zaznacz wpis, a następnie kliknij „Ustaw ten program na Domyślny”. Kliknij OK

Google Chrome, Mozilla Firefox

Google Chrome jest najczęściej używaną przeglądarką internetową. Aby ustawić ten program na domyślny, użyj tej samej procedury, co powyżej.

Odtwarzacze muzyki i filmów

Domyślny odtwarzacz muzyki jest trochę inny. iTunes, jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy muzycznych, zapyta, czy chcesz ustawić go jako domyślny program muzyczny przy każdym otwarciu programu. Jednakże, jeśli nie jesteś fanem Apple, możesz po prostu użyć Windows Media Player, który jest wbudowanym odtwarzaczem muzyki. Powyższa procedura ponownie zadziała w przypadku tej opcji. Ze względu na sposób działania iTunes może być bardzo dominujący na Twoim komputerze. Jeśli nie chcesz używać go jako wybranego odtwarzacza muzycznego, po prostu odinstaluj program.Ostatecznie wybrany odtwarzacz wideo może nie być zainstalowany w systemie Windows 10. W zależności od wersji systemu operacyjnego może się okazać, że płyty DVD lub filmy nie będą odtwarzane, ponieważ nie ma zainstalowanego odtwarzacza wideo. Jest to łatwe do naprawienia. Wystarczy wyszukać online w VLC Player. Ten fantastyczny program jest bezpłatny i odtwarza niemal wszystkie formaty wideo. Po prostu pobierz i zainstaluj, a otrzymasz nowy i niezawodny sposób oglądania swoich ulubionych filmów.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą przydatne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, Warszawskie Pogotowie Komputerowe Step-Tech jest zawsze tutaj, aby pomóc.