Problemy z drukowaniem – awaria drukarki

awaria drukarkiProblemy z drukowaniemawaria drukarki, zabrudzone dysze lub wadliwy toner. Drukarka jako urządzenie peryferyjne należy dziś do podstawowego wyposażenia w każdym biurze, a nawet w domu. Zastosowanie drukarki nadal jest powszechne, pomimo tego, że użytkujemy setki, różnych czytników, w tym telefony, tablety, laptopy, czy komputery stacjonarne. Sam zakup drukarki nie jest drogi, często jednak zdarza się, że mało używana, zakurzona, czy też niewłaściwie eksploatowana powoduje problemy. Jakie? Najczęściej jest to:

  • problem z drukowaniem,
  • niedziałający lub niewykrywany tusz,
  • nieodpowiednie kolory,
  • niezachowanie marginesów,
  • problemy z instalacją sterowników.

W każdym z tych problemów pomoże Państwu Pogotowie komputerowe Warszawa. My zaś, postaramy się pomóc Wam zdiagnozować problem, właśnie dzięki temu artykułowi. 

Drukarki – czyszczenie dysz i właściwy wybór tuszy lub tonerów

Najczęściej występującym problemem z drukarką są zapchane dysze lub też zanieczyszczenia głowic. Dodatkowo dochodzą także problemy z tuszem lub tonerem, jeśli ten jest słabej jakości lub jest nieużywany. W takich przypadkach najczęściej możemy sobie poradzić samodzielnie, bez wzywania serwisu czy też pogotowia komputerowego. Kluczem jest umiejętność czytania informacji, które udostępnia nam oprogramowanie od producenta drukarki

Jeżeli w naszej drukarce występują problemy z kasetami drukującymi, to możemy:

  • Wymienić tusz lub toner, który jednak jeżeli jest oryginalny, nie powinien powodować problemów. Jeśli je powoduje, wówczas możemy z powodzeniem zwrócić toner lub tusz na gwarancję,
  • jeżeli nasz toner lub tusz to produkt nieoryginalny, musimy nieco „system oszukać”. Przede wszystkim, oprogramowanie drukujące poinformuje nas, że toner jest uszkodzony lub nieoryginalny. Nie oznacza to, jednak, że jest uszkodzony. W takim przypadku wystarczy najczęściej programowo zaznaczyć, iż „toner/tusz są oryginalne lub też działają prawidłowo,
  • wyrównać dysze. Robi się to drukując specjalną stronę testową, a następnie przykładając wydrukowaną stronę do skanera. Nowoczesne drukarki wykonują jednak taki zabieg często samodzielnie. 

Żeby uniknąć problemów z drukarką, ważne jest, aby wybierać odpowiednie tusze oraz tonery. Najlepiej wybierać oryginalne lub też kupować sprawdzone od sprawdzonych dostawców. Pozwala to zmniejszyć ryzyko uszkodzenia drukarki, czy też zwiększyć jakość drukowanych dokumentów. 

Problemy sprzętowe – problemy z drukowaniem

Większym problemem jeśli chodzi o drukarkę jest problem sprzętowy. Niestety, ale w takim przypadku najczęściej kończy się na wizycie u specjalisty, lub też wizycie specjalisty w domu. Dlaczego? Ano dlatego, że drukarkę trzeba umiejętnie rozkręcić, zdiagnozować problem, a następnie właściwie poskładać. Wydaje się łatwe, ale wcale łatwe nie jest. 

W przypadku problemów sprzętowych może chodzić zarówno o typowe zapchanie się głowic, z czym możemy poradzić sobie poprzez oczyszczenie ich, jak również o awarię rolek lub też podajników papieru. 

W przypadku takich właśnie awarii warto skorzystać z oferty STEP-TECH, którzy oferują serwis komputerowy w domu.