Pakiet Microsoft Office 365 czy 2016….?

Pakiet Microsoft Office 365 czy 2016….?

 

pakiet microsoft officeZastanawiasz się, którą wersję biurową Microsoft kupić? Wyjaśniamy jaka jest różnica i czy to się opłaca.

Jeszcze kilka lat temu, jeśli chciałeś napisać tekst lub analizować  liczby, a jeśli specjalnie chciałeś program Microsoft Word lub Excel, to udać się do e-sklepu lub odwiedzić lokalnego sprzedawcę i kupić MS Office. Wersja będzie odnosić się do roku wydania. Na przykład MS Office2007 lub MS Office 2010. Użytkownik kupiłby licencję na 1 lub więcej komputerów. Licencja pozwoliłaby na jedną instalację, a komputer otrzymywałby aktualizacje dla odpowiedniej wersji MS Office. Oprócz zakupu liczby licencji, musisz zdecydować, czy chcesz MS Office PRO lub MS Office dla domu i studentów.

Począwszy od 2013 r. Microsoft wprowadził nowe rozwiązanie. Office 365. Zasadniczo Office 365 to system dzierżawy Office, najnowszej wersji, za stałą roczną opłatą. Usługa Office 365 jest obecnie preferowaną metodą uzyskania pakietu Office, a poniżej podano kilka wskazówek.

Ile kosztuje Office 365?

Office 365 będzie kosztować w zależności od liczby stanowisk:

  • Od 259 zł rocznie za 1 licencję
  • Od 551 zł rocznie za 5 licencji
Czy otrzymujesz Office 365 (dzierżawa), czy kupujesz bezpośrednio?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli chcesz tylko Microsoft Word i / lub Microsoft Excel, zakup bezpośredni byłby prawdopodobnie bardziej ekonomiczny. Office 2016 dla domu i studentów (Word i Excel) kosztuje około 399 zł. Jest to tylko jedna instalacja przeznaczona na jedno użytkowe stanowisko.

Jeśli potrzebujesz programu pakietu Office dla firm na jedno stanowisko to koszt od 749 zł.

Korzyści z Office 365

Oprócz rozłożenia kosztów pakietu Office, otrzymasz także 1 GB przestrzeni OneDrive i będziesz mógł zainstalować oprogramowanie na swoim tablecie lub telefonie.
Jeśli twój komputer umiera lub wymaga formatowania, po prostu zaloguj się na swoje konto Office 365, usuń aktywację związaną z komputerem i pobierz najnowszą wersję pakietu Office. Nigdy więcej dysków do stracenia.

Ostatnia rzecz….

Jeśli nie chcesz płacić za oprogramowanie biurowe, istnieje kilka dobrych DARMOWYCH alternatyw na rynku. Serwis Komputerowy Step-Tech Warszawa poleciłoby LibreOffice lub OpenOffice. To oprogramowanie jest bezpłatne i zgodne z programami Word i Excel. Nie ma alternatywy dla programu Outlook, ale w przypadku edytora tekstu i arkuszy kalkulacyjnych kliknij tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy z Office 365, skontaktuj się z naszymi serwisantami pogotowia komputerowego Warszawa już dziś. Możemy sprawić, że będziesz gotowy do działania w mgnieniu oka.