Ochrona danych wrażliwych w sieci

Ochrona danych wrażliwych w sieciOchrona danych wrażliwych w sieci

Internet stał się dla wielu szansą na to, aby się rozwinąć personalnie i zawodowo. Dzięki sieci internetowi, możemy stać się mądrzejsi, bardziej doświadczeni, po prostu lepsi, tak zawodowo jak również personalnie. Jednak internet, tak jak świat, który nas otacza, to również zagrożenie. Jeżeli robimy coś w sposób nieodpowiedzialny, lub też nie dbamy prawidłowo o informacje, które przechowujemy, wówczas internet staje się mieczem obosiecznym. 

Czym grozi utrata danych osobowych

Pamiętajmy o tym, że utrata danych osobowych, swoich jak i innych może powodować niemałe komplikacje. Jeżeli jesteśmy firmą i przechowujemy dane osobowe, wówczas musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Ich utrata, jest karana grzywną, a nawet karą wynikającą z zapisu związanego z RODO. Tym samym, prowadząc małą firmę, zadbajmy o zabezpieczenie danych wrażliwych w sieci. Zabezpieczmy naszą sieć komputerową w firmie. Pomoże nam w tym doświadczona firma specjalizująca się w konfiguracji i zabezpieczaniu danych oraz sieci: STEP-TECH: https://pogotowie-komputery.pl/konfiguracja-sieci-bezprzewodowej-wifi/ .

Zabezpieczenie danych dla bezpieczeństwa firmy i nie tylko

Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo sieci wynika nie tylko z urządzeń oraz oprogramowania. To również nasza odpowiedzialność. Jakiekolwiek działania, które spowodują zagrożenie danych, pochodzące z naszej strony, mogą doprowadzić do ich wykradnięcia i użycia w innym celu. Pamiętajmy więc, że nasza świadomość, związana na przykład z zasadą nieotwierania niepożądanych załączników, jest również bardzo ważna.

Właściwe zabezpieczenie danych, nawet przez najlepsze systemy i oprogramowanie, nie zagwarantuje nam 100% bezpieczeństwa, ale raz, że utrudni znacząco życie hakerom, a dwa, pozwoli spełnić wymagania prawne, które obecnie stawiane są małym przedsiębiorcom.

Ochrona danych wrażliwych w sieci – jak się chronić ?

Wróćmy jednak do danych prywatnych, przechowywanych na naszych prywatnych komputerach. Wielu z Was, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wiele informacji znajduje się na prywatnych komputerach. Wszystkie te dane, to często dane wrażliwe. Numery pesel, zdjęcia naszych dowodów i paszportów, wszelkiego rodzaju hasła, zapisane po drodze w notatnikach na naszych pulpitach. To wszystko powinno zmusić nas do tego, abyśmy zadbali o zabezpieczenie naszych komputerów, najlepiej zaś zrobić to poprzez certyfikowanych specjalistów, ludzi, którzy znają się na tym jak mało kto. 

Komputer to nie wszystko

Jeśli jesteśmy na etapie konfiguracji sieci w domu lub małej firmie oraz jej zabezpieczeniu, nie zapominajmy o urządzeniach mobilnych. Najczęściej dotyczy to telefonów czy też tabletów, gdzie również przechowujemy sporo danych, a ich zabezpieczeniem nie interesujemy się zbytnio. Je również można, a nawet trzeba zabezpieczyć i to w bardzo dokładny sposób. W tym również pomoże nam STEP-TECH, a telefon czy też tablet, będzie w pełni zabezpieczony i odpowiednio przygotowany na ataki każdej organizacji hakerskiej. Ochrona danych wrażliwych w sieci – pozwól by nasi specjaliści zajęli się tym tematem.