Nowy komputer – doradzimy przy zakupie PC

Nowy komputer. Z pomocą naszego Serwisu Komputerowego to możliwe!

 

nowy komputerNowy Komputer – zbuduj pc wysokiej jakości dostosowany do Twoich potrzeb.

Firma Step-Tech Pogotowie Komputerów Warszawa będzie miała przywilej dostarczenia profesjonalnie zestawu pc. Nowego komputera z 2-letnią gwarancją na sprzęt.

Kiedy potrzebujesz nowego komputera, jest wiele opcji wyboru, a ogólnie mówiąc, specyfikacja każdej marki i modelu niewiele znaczy dla kogokolwiek innego niż specjalista komputerowy. W naszym pogotowiu komputerowy tworzymy konfiguracje komputerowe, które będą odpowiednie dla twoich potrzeb i będą działać wydajnie przez wiele lat. Aby pomóc Ci w wyborze nowego komputera, wymieniliśmy główne komponenty poniżej wraz z objaśnieniem ich funkcji.

 • Procesor lub CPU – To jest silnik twojego komputera. Jak samochód, im wyższa liczba, tym szybszy procesor. Tj. 1,6 GHZ jest wolniejszy niż 3,2 GHz (wykonany w tej samej technologii i tego samego producenta)
 • RAM – To przestrzeń potrzebne procesorowi do wykonywania obliczeń. Im więcej pamięci RAM, tym szybciej maszyna będzie działać. Średnia wielkość pamięci to 4 GB, chociaż 8 GB jest coraz szerzej używane. Optymalnie jest posiadać 16GB pamięci RAM do płynnej pracy komputera przez wiele lat.
 • Karta graficzna lub GPU – to urządzenie generuje obraz na ekranie komputera. Jeśli jesteś graczem lub grafikiem, typ karty graficznej jest bardzo ważny i jest ważnym czynnikiem decydującym o zakupie nowego komputera
 • Dysk twardy – różne modele o różnych możliwościach – tradycyjnie dysk twardy jest mechaniczny, z dyskami obrotowymi w środku. Dyski te są teraz zastępowane znacznie szybszymi (do 10 razy) dyskami Solid State Drive lub SSD.
 • Napęd DVD – Wiele nowych komputerów nie ma napędu optycznego, takiego jak napęd DVD lub CD-RW. Dyski USB zastępują technologię dyskową do codziennych procedur tworzenia kopii zapasowych i sterowników oprogramowania dla urządzeń takich aparatów i drukarek dostępnych do pobrania z Internetu.
  Nie proponujemy zakupu  nowych – „tanich” komputerów. Powód jest prosty.

  „Tani” komputer musi uruchamiać ten sam system operacyjny, taki sam jak komputer klasy wyższej. System operacyjny jest tej samej wielkości i niezależnie od systemu, na którym działa. Nadal musi wykonywać te same procedury. Jeśli masz „tani” komputer, będzie wykonywać te procedury powoli. Szybsza maszyna wykona je szybciej.

  „Tani” komputer ma również drugą wadę. Oprócz powolnych stosuje się tańsze komponenty, które nie mają trwałości tych wysokiej jakości. Różnica w wydajności między tanim RAMem a dobrej jakości RAMem jest bardzo zauważalna. Żywotność „taniego” komputera jest prawdopodobnie krótsza niż jakość komputera. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz płynności działana na twoim komputerze, wolniejsza maszyna będzie potrzebować więcej czasu na tą samą pracę.

  Windows 10

  Każdy nowy komputer, polecany przez naszą firmę Step-Tech Pogotowie Komputerowe lub dostawcę, będzie posiadał zainstalowany systemem operacyjny Windows 10.

  Windows 10 jest obecnie najczęściej używanym systemem operacyjnym i jest jednym z najbardziej niezawodnych. Podczas gdy wiele osób trzyma się starszych systemów, możemy dostarczyć wersję Windows 10 Home lub Pro.

  Polecane przez nasz Serwis Komputerowy maszyny są budowane z wykorzystaniem wysokiej jakości części i mają 2-letnią gwarancję na sprzęt sprzedawcy. Pomożemy klientom przenieść dane ze starszych maszyn, a także pomóc w aktualizacji oprogramowania, takiego jak pakiet Microsoft Office i oprogramowanie antywirusowe.

  Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pozostałymi usługami naszego Pogotowia Komputerowego Step-Tech w Warszawie.