Laptop z Chin, czy warto rozważać jego zakup ?

Laptop z Chin, co z gwarancją i serwisem?

Wraz ze wzrostem popularności chińskich sklepów oraz serwisów sprzedażowych, wzrosła również popularność elektroniki, która dostępna jest w Polsce – np. tanie laptopy z Chin. Kupujemy na masową skalę telefony, laptopy, gadżety elektroniczne, ultrabooki, wszelkiego rodzaju tablety oraz inny sprzęt elektroniczny. Większość z nas doskonale wie, że egzekucja ewentualnej gwarancji w przypadku jego wad, jest trudniejsza, niż przy zakupie w Polsce. Mimo to, świadomie decydujemy się na zakup takiego sprzętu. Czy słusznie? Na pewno, mamy bowiem do pomocy takie firmy jak serwis laptopów STEP-TECH, które pomagają w naprawie tego typu sprzętu. Sam sprzęt z Chin jest o nawet 50% tańszy, niż ten sam dostępny w naszym kraju. 

Zamówiony sprzęt z Chin nie działa, co robić?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup z chińskiego sklepu, poczekamy kilka do kilkunastu dni i kiedy już nasz wymarzony laptop lub ultrabook trafi w nasze ręce, powinniśmy odpakować go przy użyciu kamery. W ten sposób, w razie gdyby paczka była uszkodzona, udowodnimy, że w takim stanie ją zastaliśmy. Wówczas szybka paczka zwrotna i tutaj problemów nie ma. 

Problem, pojawia się gdy:

– laptop lub inne urządzenie nie działa,

– komputer lub inne urządzenie posiada jakąś wadę programową,

– pc lub inne urządzenie zepsuje się po jakimś czasie.

Owszem, również w Chinach obowiązuje rękojmia i jest to naturalne. Niemniej jednak wszelkie reklamacje rozpatrywane w ten sposób są raz, że długotrwałe, dwa, często stresujące. Tymczasem, awaria laptopa może być bardzo błaha i tania w usunięciu. Jak to sprawdzić? Skorzystać ze STEP-TECH naprawa laptopów, gdzie sama diagnostyka pozwoli ustalić opłacalność wysłania komputera z powrotem do sprzedawcy czy poniesienia dodatkowych kosztów i naprawy komputera w Polsce. 

Kontakt do STEP-TECH znajdziecie Państwo tutaj: https://pogotowie-komputery.pl/ .

Laptop z Chin – koszt naprawy i serwisu

Każdy laptop, każde urządzenie elektroniczne charakteryzuje się odmienną specyfikacją. Stąd też trudno mówić o czymś takim jak ujednolicone koszta naprawy laptopów. Jest to tak naprawdę indywidualna sprawa związana ze specyfikacją i ewentualną charakterystyką usterki. 

Koszta najlepiej ocenić przy pomocy specjalistów, wówczas można łatwo podjąć dalsze decyzje. Co ważne, w przypadku każdej usterki warto robić odpowiednią dokumentację, jeśli to możliwe, większym problemem jest, jeśli usterka nie jest usterką mechaniczną a programową. 

Koszta naprawy laptopów z Chin w porównaniu z tymi zakupionymi na naszym lokalnym rynku nie różnią się diametralnie. Chińscy producenci stosują bardzo podobne podzespoły, a wręcz takie same, jedyną różnicą jest to, że płaci się mniej za markę. 

Powyższe przykłady jasno pokazują, że gwarancja jak i serwis chińskiego sprzętu elektronicznego są osiągalne. Często jednak czas oraz koszty odesłania sprzętu są wyższe niż koszt naprawy go w Polsce. Tym samym warto najpierw zdiagnozować usterkę u nas, skorzystać z wyceny profesjonalistów, a na samym końcu wykorzystać rękojmię chińską.