Korzystanie z sieci ETHERNET czy WI-FI?

lan czy wifiJaka jest różnica między połączeniem przewodowym a bezprzewodowym? Czy jedno z tych połączeń internetowych jest lepsze dla potrzeb Twojego zespołu niż drugie? Krótko mówiąc, inwestując w dostęp do Internetu dla swojej firmy, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Ten wpis może pomóc w podjęciu decyzji o korzystaniu z sieci Ethernet czy Wi-Fi do użytku firmowego.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY ETHERNETEM A WI-FI?

Mówiąc prościej, Ethernet jest przewodowy, a Wi-Fi jest bezprzewodowym typem połączenia. „Termin Ethernet jest ogólnie używany do opisania przewodowej sieci lokalnej. Wi-Fi to metoda łączenia się z siecią bez użycia kabli”. Oba połączą Cię z Internetem, ale połączenie Ethernet wymaga fizycznego połączenia za pomocą portów i kabli Ethernet. Połączenie Wi-Fi nie wymaga fizycznego podłączenia kabli i łączy urządzenia z Internetem za pośrednictwem routera bezprzewodowego i modemu.

CZY ETHERNET JEST BEZPIECZNIEJSZY NIŻ WI-FI?

Jeśli martwisz się o zachowanie prywatności danych biznesowych, zalecamy korzystanie z połączenia Ethernet zamiast połączenia Wi-Fi, aby łączyć pracowników z Internetem. „Obie opcje można zabezpieczyć, ale zabezpieczenie sieci bezprzewodowej jest bardziej skomplikowane, ponieważ łatwiej ją zhakować. Wi-Fi jest podatne na włamania zbliżeniowe, gdy atakujący znajduje się w pobliżu, ale nie musi fizycznie wchodzić do przestrzeni biurowej”.

Jeśli Ty lub Twoi pracownicy pracujecie zdalnie i korzystacie z połączeń bezprzewodowych, ważne jest, aby uważać na sieć, z którą się łączycie, zwłaszcza jeśli jest to sieć publiczna. Publiczne sieci Wi-Fi są bardziej podatne na ataki hakerów niż domowe sieci bezprzewodowe lub sieci przewodowe. Jeśli więc Twoi pracownicy zdecydują się na pracę zdalną z lokalnej kawiarni, upewnij się, że podejmują środki ostrożności podczas uzyskiwania dostępu do publicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

JAKIE SĄ ZALETY KORZYSTANIA Z SIECI ETHERNET W PORÓWNANIU Z WI-FI?

Wi-Fi jest bardziej popularne wśród 5 miliardów użytkowników internetu na świecie. Zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, ale to niekoniecznie czyni go lepszym. Złe sygnały Wi-Fi mogą spowolnić prędkość połączenia, a połączenie może zostać całkowicie przerwane, jeśli sieć zostanie przeciążona. Karty sieciowe Ethernet zazwyczaj oferują większą przepustowość, zapewniając więcej miejsca na transfer danych. Oferują również mniejsze opóźnienia. Chociaż nadal istnieje możliwość przeciążenia połączenia Ethernet, nie jest to tak prawdopodobne.

Ogólnie rzecz biorąc, Ethernet zapewnia bardziej stabilne i niezawodne połączenie „Ethernet jest generalnie zdolny do wyższych prędkości i jest mniej podatny na zakłócenia, co zapewnia większą niezawodność”. Chociaż kable Ethernet ograniczają możliwość przenoszenia urządzeń, zapewniają bezpieczniejsze połączenie. W zależności od rodzaju używanego urządzenia jest to niewielka cena, aby uniknąć problemów z bezpieczeństwem i łącznością.

Rozważ te wskazówki, aby określić, jaki typ połączenia sieciowego jest najlepszy dla Twojej firmy. Już dziś skontaktuj się z naszym serwisem laptopów Warszawa Bielany ds. rozwiązywania problemów z komputerami. Chroń swoją firmę za pomocą naszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa danych i sieci.