Kopia zapasowa komputera – dlaczego to takie ważne

Kopia zapasowa komputera – dlaczego warto ją wykonać

 

kopia zapasowa danychPrzechowywanie danych cyfrowych w jednym miejscu jest niebezpieczne. Według wielu badań w Polsce ponad 91%  nie robi kopii zapasowych swoich komputerów co najmniej raz w tygodniu. Jak straszne byłoby, gdyby twoje archiwum zdjęć, dokumentów, muzyki, filmów i innych rzeczy zniknęły w ciągu sekundy? Utrata danych może nastąpić w dowolnym momencie dla każdego, a wiele razy błąd ludzki jest najczęstszą przyczyną. Dlatego tworzenie kopii zapasowych danych jest niezwykle ważne. Oto dlaczego warto wykonać kopię zapasową komputera i innych urządzeń już teraz!

Powody, dla których należy wykonać kopię zapasową komputera

Wypadki się zdarzają. Możesz stracić laptopa, niechcący usunąć coś lub utracić dane w wyniku ataku wirusa. To tylko niektóre ze sposobów na utratę wszystkich cennych informacji. Ważne jest, aby poświęcić czas na ochronę danych na komputerze i urządzeniach, więc jeśli zdarzy się taka sytuacja, wiesz, że Twoje pliki są bezpieczne i łatwo przywracane!

Jak wykonać kopię zapasową komputera

Może być kilka znaków ostrzegawczych przed awarią dysku twardego. A kiedy tak jest, ignorujemy je przez większość czasu doprowadzając do utraty cennych danych. Jedynym gwarantowanym sposobem zapewnienia, że ​​nie stracisz wszystkiego, jest zaufany i przetestowany system kopii zapasowych danych w domu czy firmie. Nasi specjaliści pogotowia komputerowego Warszawa od rozwiązywania problemów z komputerem potrafią ocenić istniejący system kopii zapasowych danych, ocenić potrzeby związane z tworzeniem kopii zapasowych i zaproponować rozwiązania dopasowane do Twojego budżetu.

Inne sposoby tworzenia kopii zapasowych komputera
  • Pendrive USB: są powszechne wśród konsumentów, ponieważ są łatwe w użyciu i wygodne do noszenia. Nie mogą jednak przechowywać wielu danych i łatwo się zgubić. Dlatego nie są to rozwiązania trwałe.
  • Dysk zewnętrzny USB – popularna metoda archiwizacji danych. Jest poręczny, niewielkich rozmiarów oraz niewiele kosztuje. Minusem może być podatność na awarie w skutek upadku, czy popularne awarie dysków magnetycznych zamontowanych w kiszeni usb. Rozwiązaniem jest inwestycja w dysk ssd.
  • Zewnętrzny dysk kopii zapasowej, serwery plików NAS: to doskonała opcja, ale może stać się kosztowna. Urządzenie Apple AirPort Time Capsule ma 3 TB pamięci i może wykonywać automatyczne kopie zapasowe w trybie Wi-Fi.
  • Twórz kopie zapasowe poprzez synchronizację: opcje takie jak Dropbox lub Dysk Google są bardzo łatwe do utworzenia i utrzymywania. Po wstępnej konfiguracji komputer automatycznie wykona kopię zapasową plików.

Prędzej czy później wszystkie dyski twarde zawiodą. Musisz więc być przygotowany na najgorsze i zapewnić wykonanie kopii zapasowej komputera i jego ochronę. Dzięki rozwiązaniom naszego serwisu komputerowego Step-Tech, nie musisz się martwić o utratę danych lub wykonywanie jakichkolwiek prac. Zadbamy o ty by Twoje pliki były bezpieczne. Aby dowiedzieć się więcej o naszych wygodnych opcjach tworzenia kopii zapasowych na komputerze, skontaktuj się z naszym pogotowiem komputerowym Warszawa już dziś !