Klonowanie dysku twardego hdd na ssd

klonowanie dyskuInstalacja dysku SSD jest jedną z najlepszych aktualizacji, jakie można wykonać na komputerze stacjonarnym. Najłatwiejszym sposobem na zainstalowanie go w systemie jest fizyczna instalacja, podłączenie właściwych kabli i ponowna instalacja systemu Windows od podstaw .

Ale może nie chcesz zajmować się konfigurowaniem systemu Windows (ponownie), odzyskiwaniem wszystkich ważnych plików i folderów na nowym dysku twardym i ponownej instalacji wszystkich aplikacji. Rozumiemy Cię. Ale jest też inna opcja podczas migracji na nowy dysk SSD: klonowanie starego dysku twardego na nowy. Jest to (rozsądnie) szybkie i łatwe do zrobienia, a także coś, co można uruchomić na noc, jeśli nie chcesz czekać. Po przebudzeniu i przełączeniu systemu na nowy dysk SSD wszystko zostanie wykonane dokładnie tak, jak zostało to zrobione.

Zanim zaczniemy, jest kilka zastrzeżeń (jak zawsze). Po pierwsze, nowy dysk SSD musi być wystarczająco duży, aby pomieścić wszystko na podstawowym dysku twardym. Jeśli tak nie jest, klonowanie nie zadziała. Możesz usunąć pliki, których już nie potrzebujesz (lub możesz je ponownie pobrać, np. Ogromną bibliotekę gier), aby zwolnić miejsce. To, lub możesz po prostu zainstalować świeżą wersję systemu Windows na nowym dysku SSD. Uczynić podstawowy dysk rozruchowy (poprzez BIOS płyty głównej) i używać starszego dysku twardego jako dodatkowego miejsca na mniej ważne pliki, gry, filmy, lub cokolwiek.

Uwaga dla właścicieli laptopów – klonowanie dysków

Jeśli wymieniasz dysk laptopa na nowy dysk SSD, cały ten proces staje się nieco trudniejszy. Prawdopodobnie masz tylko miejsce na jeden dysk (chyba, że ​​twój laptop ma zapasowy slot na M.2 SSD). Możesz wybrać adapter USB-to-SATA, zewnętrzną stację dokującą lub jeden z tych gadżetów i sklonować podstawowy napęd do nowego dysku SSD w ten sposób.

Przechowuj kopię zapasową na ukrytej partycji lub specjalnie zabezpieczonym folderze na dysku zewnętrznym, aby była zawsze gotowa do natychmiastowego użycia nawet w razie awarii lub utraty danych. Nawet jeśli aktywny system plików lub cały dysk twardy jest uszkodzony. Dlatego nie tylko tworzymy kopie zapasowe danych, ale także wszystkie partycje systemowe i ustawienia twojego systemu operacyjnego. W ten sposób można w każdej chwili szybko uzyskać dostęp do działającego systemu operacyjnego Windows i wszystkich ważnych programów lub dokumentów.

Przydatne programy do klonowania dysków
  • Samsung Migration Tool
  • Macrium Reflect

 

Zapraszamy do skorzystania z usługi naszego pogotowia komputerowego Warszawa w celu dokoniania klonowania dysku hdd do ssd. Nasz Serwis Laptopów zajmie się operacją od a do z.

serwis laptopów warszawa
Cennik usług serwisowych Step-Tech