Jaki wybrać powerbank ?

jaki kupić powerbankJaki wybrać powerbank do smartphona i laptopa 

Laptop czy też smartphone to urządzenie, które wielu z nas służy do pracy. Ponieważ musimy je mieć cały czas pod ręką i powinniśmy dzięki nim móc być ciągle w kontakcie ze światem. Aby tak się stało, powinniśmy posiadać odpowiednie, alternatywne źródło zasilania dla takiego komputera. Takim źródłem zasilania jest powerbank. Reasumując jest to urządzenie, które działa, a w zasadzie jest akumulatorem energii, skupionej w pojemnej i dużej baterii, którą tą energią może zasilić elektroniczne urządzenia. Jednak nie każde – powerbank trzeba umieć dobrać i kupić w dobrej cenie dlatego razem ze Pogotowiem Komputerowym STEP-TECH, przygotowaliśmy mały test powerbanków.

Czego nie kupować ?

Gdy piszę te słowa w serwisie Allegro dostępnych jest około 10 000 ofert z tymi urządzeniami. Dość łatwo się w tym wszystkim pogubić dlatego właśnie na Allegro widać to doskonale: najlepiej sprzedającymi „powerbankami” na Allegro od lat są te, które z jakością nie mają nic wspólnego: najtańsze z Chin, produkowane za 3$, o kilkukrotnie zawyżonej pojemności i klasycznym, zerżniętym od markowej konkurencji i wyglądzie.

Najlepszą gwarancją jakości jest marka. Na powerbanku i jego opakowaniu musi być „coś” napisane. Czy to będzie Xiaomi, Aukey, Anker, Forever, Platinet – mniej istotne. Ważne, żeby na banku energii nie było napisane „power bank” albo w ogóle nic. Oznacza to po prostu no-name’a,o ktoś ściągnął sobie z Chin w małych partiach.

Xiaomi 2 GE – pojemny i funkcjonalny 

Chiński producent elektroniki – firma Xiaomi nie raz udowodniła już, że poczyna sobie coraz śmielej wśród potężnych, uznanych firm. Sprzedaż firmy nieustannie się zwiększa, tak jak asortyment. Jednym z najpotężniejszych Powerbanków na rynku jest Xiaomi 2GE. Jest to powerbank charakteryzujący się:

– potężną baterią 20 000 mAh,
– możliwością ładowania ultrabooków – w tym Macbook oraz Xiaomi Air,
– systemem QuickCharge,
– niewielkimi wymiarami oraz wagą – 338 gram,

ADATA P20000D – tani i rozsądny wybór

ADATA jest firmą, która słynie z produkcji elektroniki użytkowej w korzystnej cenie, zachowując jednocześnie solidne wykonanie. Powerbanki firmy ADATA zdobyły uznanie na świecie, a ich obecnym, flagowym powerbankiem jest model P20000D. Jest to potężny powerbank z baterią, której pojemność sięga 20000 mAh. Pozwalający na doładowywanie:

– telefonów,
– ipadów,
– tabletów,
– niektórych modeli laptopów,
– dwa porty umożliwiają ładowanie dwóch urządzeń w tym samym czasie.

Huawei AP007 – prosto z Chin

Huawei jest firmą, która w Polsce nieco straciła w związku z aferą szpiegowską. Nie oznacza to jednak, że chiński producent spoczął na laurach ponieważ cały czas firma produkuje dobrej jakości elektronikę, a powerbank o pojemności 13 000 mAh Huawei AP007 jest tego doskonałym przykładem. QuickCharge 3.0 oraz pojemny do tego wydajny akumulator, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości powerbanku.

Co możemy naładować dzięki AP0007? Oto kilka przykładów:

– smartphone,
– smartwatch,
– ultrabook marki Huawei,
– iPad,
– tablety oraz inne urządzenia multimedialne.

Konkludując wybraliśmy powyższe powerbanki, ze względu na ich pojemność, a także funkcjonalność i dobrą cenę a w przypadku powerbanków nie należy kierować się marką a przede wszystkim funkcjonalnością, ceną i pojemnością. 

Przegląd powerbanków przygotowała firma STEP-TECH: https://pogotowie-komputery.pl/naprawa-komputera-w-trybie-pilnym/ .