Jaki wybrać antywirus ?

jaki wybrać antywirusWybieramy antywirus – praktyczne wskazówki

Podstawowe dziś pytanie – jaki wybrać antywirus do swojego komputera? Zacznijmy od tego, że zagrożenia płynące z sieci dla naszych komputerów są bardzo duże. Wirusy, programy szpiegujące, wszelkiego rodzaju oprogramowanie złośliwe, to współczesne zagrożenia dla każdego komputera podpiętego do sieci. Nie tylko dla komputera, ale również tabletu czy też telefonu. Nie jest łatwo się przed nimi bronić, niezbędny jest dobrej jakości antywirusy. Opiszemy tutaj jak go wybrać, lub też jakich specjalistów wybrać, którzy go dla nas zainstalują i prawidłowo skonfigurują. 

Antywirus i firewall – co to jest ?

Każde urządzenie podpięte w dzisiejszych czasach do sieci powinno dysponować stosownym antywirusem oraz firewallem. 

Antywirus odpowiedzialny jest za wyszukiwanie złośliwego oprogramowania, które dociera do nas z sieci, za jego izolowanie i eksterminację z naszego komputera. 

Firewall – program ten odpowiedzialny jest za zabezpieczenie komputera przed atakami, próbami wykradnięcia danych i wszelkiego rodzaju prób wymuszenia zainstalowania oprogramowania szpiegującego. 

Zarówno antywirus, jak również firewall można zainstalować samodzielnie. Ten sposób ochrony jednak nie gwarantuje bezpieczeństwa elektronicznego naszych systemów. Antywirus oraz Firewall trzeba przede wszystkim umiejętnie skonfigurować. Jest to niezbędne do ich prawidłowej pracy. Nawet posiadając manual, nie jest to zadanie łatwe. Tym lepiej zlecić je firmie: https://pogotowie-komputery.pl/odwirusowanie-komputerow-zlosliwe-oprogramowanie-spyware/

Antywirus i Firewall muszą działać precyzyjnie i bardzo efektywnie. Szczególnie ważne jest to w przypadku komputerów firmowych lub komputerów złączonych w sieci lokalnej. Infekcja lub udany atak na jeden komputer, spowodują, że całość rozprzestrzeni się również na pozostałe. 

Konfiguracja antywirusa i firewalla zabiera od godziny do nawet pięciu godzin, w zależności od potrzeb, nie może jej więc wykonywać każdy. 

Jaki antywirus i firewall do użytku domowego

Zastanawiacie się nad wyborem programów ochronnych do użytku domowego? Przede wszystkim sugerujemy skupić się na oprogramowaniu tańszym niż do użytku firmowego. Wiele firm oferuje stosunkowo tanie systemy do użytku domowego, istnieje również kilka programów, które dostępne są za darmo, w zamian za na przykład reklamy.

Wybór antywirusa można również zostawić specjalistom ze STEP-TECH, prowadzącym pogotowie komputerowe https://pogotowie-komputery.pl/pogotowie-komputerowe-24h/.  Nie tylko wybiorą system antywirusowy, ale również skonfigurują, przygotują do pracy i stosownie poinstruują co do działania. Samodzielna instalacja oprogramowania antywirusowego, może nie tylko spowodować problemy z działaniem systemu. Również może wygenerować pewne problemy związane na przykład z instalacją programów lub ich działaniem. 

Prawidłowo skonfigurowany program antywirusowy oraz firewall, gwarantują stosunkowo duże bezpieczeństwo komputera i zapewniają komfort użytkowania. Każda firma, bez względu na to, czy posiada 5, czy 50 komputerów, powinna być zaopatrzona właśnie w systemy ochronne, jak antywirus i firewall.