Jaki kupić laptop – nowy czy używany?

jaki kupić laptopZakup sprzęty komputerowego czy też elektronicznego, to zawsze wydatek, mniejszy lub też większy. Niemniej jednak sprzęt elektroniczny starzeje się, chcąc poruszać się po nowoczesnych trendach i jednocześnie zyskać odpowiednie możliwości, należy co jakiś czas sprzęt odświeżać. A zatem jaki kupić laptop? Zaczynajmy

Kupno laptopa to zawsze jest spora inwestycja. Dla jednych bardzo duża, dla drugich mniejsza. Każdy jednak chce kupić sprzęt, który będzie posiadał najlepszą wartość w stosunku cena/jakość. Czy zatem wybrać laptop używany – poleasingowy, a może nowy, prosto ze sklepu? Gdzie go kupić? Jak go wybrać. Poczytajcie.

Laptop używany – za i przeciw

Rozpocznijmy naszą dywagację od zakupu używanego laptopa. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, czy kupujemy laptop nowy, czy używany, zawsze jest to spory wydatek, tym bardziej warto poradzić się w tym względzie ekspertów – Profesjonalny serwis laptopów – STEP-TECH https://pogotowie-komputery.pl/naprawa-komputera-w-trybie-pilnym/

Kupno używanego laptopa to przede wszystkim ryzyko związane z brakiem wiedzy na temat jego wcześniejszego użytkowania. Jeżeli laptop był używany bardzo intensywnie, ucierpieć mogły:

– bateria, która będzie „trzymała” przez 30% fabrycznego czasu,
– procesor, który mógł ulec wielokrotnemu przegrzaniu,
– płyta główna, która mogła być mocno obciążana,
– dysk, który mógł ulec uszkodzeniu.

Te podzespoły są najbardziej narażone na niewłaściwe użytkowanie laptopa, a w szczególności na przegrzewanie się.

Zaletą kupna laptopa używanego jest przede wszystkim to, że jest on zdecydowanie tańszy. W niższej cenie możemy kupić naprawdę porządny sprzęt, z doskonałym wyposażeniem, bardzo dobrym procesorem oraz szybkim dyskiem. Cena jest kluczowym elementem, dla którego można decydować się na wybór używanego laptopa.

Jaki kupić laptop – jakie za i przeciw

Oczywiście, większość z nas wolałaby nowego, pachnącego nowością, nieskalanego laptopa. Każdego, kto lubi nowinki techniczne cieszy taki zakup. Kupno nowego laptopa ma swoje zalety:

– dobieramy laptop z odpowiadającą nam specyfikacją,
– kupujemy produkt nowy, z pełną gwarancją,
– doskonale wiemy, że bateria oraz podzespoły nie zostały uszkodzone w wyniku nieprawidłowego użytkowania,
– kupiony laptop jest nowy i możemy go zwrócić w ciągu 14 dni nie podając powodów,
– nowy laptop ma większą szansę na to, żeby służyć nam dłużej niż używany.

Ograniczenia przy zakupie nowego laptopa

Taki zakup, niesie za sobą jednak również pewne ograniczenia. Najczęściej są to ograniczenia finansowe. Musimy zdecydować się na słabsze wyposażenie za mniejszą cenę, lub też odwrotnie, zapłacić więcej i mieć lepsze podzespoły.
Dodatkowe koszty, związane z kupnem takiego komputera, to na pewno wydłużenie gwarancji oraz wyposażenie jak:

– podkładka chłodząca,
– myszka bezprzewodowa,
– torba na laptopa.

Nowy laptop niesie za sobą większe możliwości, ale również także zdecydowanie większe wydatki. Mimo to warto zdecydować się na taki zakup, jeżeli posiadamy wystarczający budżet. W doborze sprzętu pomoże nam, STEP-TECH: https://pogotowie-komputery.pl/