Jak zainstalować Windows 10 z USB

Jak zainstalować system Windows 10 z rozruchowej pamięci USB

jak zainstalować windows 10 z usbCzasy, gdy obrazy ISO systemu operacyjnego były nagrywane na płycie CD/DVD już dawno minęły. Dziś większość komputerów można uruchomić z USB, więc łatwiej jest zaktualizować i wygodniej zainstalować system Windows z napędu flash USB. Innym dobrym powodem do instalacji w ten sposób jest szybkość instalacji, która jest znacznie wyższa niż konfiguracja przy użyciu napędu optycznego. Wiele nowoczesnych urządzeń nawet już go nie ma w podstawowej konfiguracji. Zobaczmy, jak przenieść konfigurację systemu Windows 10 na rozruchową pamięć USB. Jeśli korzystasz z systemu Windows w tej chwili, nie jest wymagane żadne oprogramowanie innych firm. Jak więc zainstalować Windows 10 z usb ? Zapraszamy do lektury.

Przygotowanie nośnika usb z windows 10

Narzędzie do utworzenia nośnika instalacyjnego Windows 10 nazywa się Media Creation Tool i jest wymagane do instalacji lub reinstalacji systemu Windows 10 z dysku flash USB. Na dzisiejszym blogu wyjaśnię procedurę obsługi narzędzia do tworzenia nośnika instalacyjnego dla systemu Windows 10. Można też go użyć do uaktualnienia systemu do nowszej wersji bez utraty zainstalowanych już programów i przede wszystkim danych.

Aby utworzyć narzędzie do tworzenia multimediów, konieczne będzie połączenie z Internetem, aby pobrać system Windows 10 i narzędzie do tworzenia nośnika usb/dvd. Będziesz także potrzebować pustego urządzenia USB lub DVD (i nagrywarki DVD) z co najmniej 4 GB miejsca, jeśli chcesz utworzyć nośnik. Pamiętaj, aby zabezpieczyć zawartość pamięci usb przed usunięciem danych.

Możesz pobrać narzędzie do tworzenia multimediów stąd .

Za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów możesz uaktualnić lub wykonać czystą instalację 32-bitowego lub 62-bitowego systemu operacyjnego Windows 10. Aby uaktualnić do systemu Windows 10, uruchom narzędzie do tworzenia multimediów i wybierz Uaktualnij ten komputer teraz.

Jak przeprowadzić instalację lub aktualizację systemu Windows 10

Aby wykonać czystą instalację:

  • Uruchom narzędzie do tworzenia multimediów.
  • Wybierz Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera.
  • Wybierz język, wydanie i architekturę.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami i wybierz Zakończ po zakończeniu.
  • Włącz komputer, włóż utworzony dysk DVD lub USB flash, a następnie wyłącz komputer.
  • Uruchom ponownie komputer, a następnie naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z napędu DVD lub USB flash.

Inne programy do tworzenia startowego usb

Oczywiście istnieje szereg programów alternatywnych do tworzenia bootowalnych systemów począwszy od leciwego już Windows XP przez Vistę, Windows 7 czy Windows 8.1. Należą do nich takie programy jak:

Rufus
WinUSB
LinuxLive USB Creator

Programy te są niezwykle proste w obsłudze, intuicyjne i prowadzą krok po kroku w tworzeniu bootowalnego pendrive z instalacją Windows. Lecz aby z nich skorzystać będziemy potrzebowali pobrać z Internetu obraz ISO żądanej instalacji lub wykonać ją we własnym zakresie z posiadanej płyty cd/dvd programem do robienia takich obrazów np. PowerISO.

Jak możemy Ci pomóc ?

W razie problemów z tworzeniem takiego pendrive nasz serwis komputerowy Warszawa jest w stanie wykonać dla was takie rozwiązanie lub przeprowadzić instalację dowolnego systemu przy użyciu własnych nośników instalacyjnych. Zapoznaj się też z innymi usługami naszego pogotowia komputerowego.