Jak zabezpieczyć smartphone przed uszkodzeniem ?

jak zabezpiczeyć smartphoneJak zabezpieczyć smartphone przed uszkodzeniem – garść porad

Nowy telefon to dla wielu jeden z ulubionych podarunków, które lubią odbierać. Jest to urządzenie, które większość z nas poza komunikacją wykorzystuje również jako urządzenie multimedialne do zabawy, do nauki, do pracy. Dla wielu z nas telefon jest pewnym, podstawowym wyposażeniem, które jest niezbędne w życiu codziennym. Oto krótki poradnik jak zabezpieczyć swój smartphone

Jak pokazują statystyki ponad 80% nowych smartphonów kupowanych jest z powodu uszkodzenia poprzedniego telefonu. Zatem, w grę nie wchodzi tutaj już przestrzały model czy też chęć zmiany. Kupujemy smartphonym, gdyż uszkodziliśmy w jakiś sposób stare urządzenie. Statystyki mówią również, że średni okres „życia” współczesnego smartphona to niewiele ponad rok, podczas gdy telefony starej generacji służyły nam prawie dwa lata. To pokazuje, że nie potrafimy właściwie smartphone zabezpieczyć i go użytkować. Tymczasem jest to dosyć łatwe zadanie. 

Zabezpieczamy obudowę oraz ekranik

 

Najważniejsze dwa elementy każdego smartphone, jakie należy zabezpieczyć to oczywiście ekranik i obudowa. Przyjęło się, zresztą słusznie, że ekran wraz z panelem dotykowym, to najbardziej newralgiczne elementy smartphone. Nimi też warto zająć się najbardziej. 

Aby zabezpieczyć ekranik możemy:

– zastosować specjalną szybkę ochronną, tak zwany Gorilla Glass,
– nakleić folię ochronną, która jednak nie jest odporna na pęknięcia jak szybka,
– zastosować zamykane etui, co jednak stwarza zagrożenie podczas jego otwarcia i używania telefonu.

Najskuteczniejszym sposobem na ochronę ekranu jest specjalna szybka hartowana. Tak zwany Gorilla Glass. Pamiętajmy jednak o tym, że naklejenie takiej szybki musi odbywać w odpowiednich warunkach i taka szybka musi być naklejona prawidłowo. W przeciwnym wypadku mogą nastąpić problemy takie jak:

– niewłaściwie działający dotyk,
– brak kontroli nad smartphonem,
– uszkodzenie ekranu smartphone,
– odklejenie się szybki.

Prawidłowe naklejenie Gorilla Glass, może wykonać dla Państwa Pogotowie Komputerowe STEP TECH: https://pogotowie-komputery.pl/wymiana-matrycy/ .

Samą obudowę pomoże nam ochronić etui ochronne. Powinniśmy zadbać o to, aby etui posiadało odpowiednią grubość i wykonane było z właściwego materiału. Oczywiście etui powoduje, że telefon wygląda na zdecydowanie mniej smukły i tym samym mniej atrakcyjny, jednak doskonale chroni naroża oraz tylną obudowę.

Jak dbać o baterię i stan systemu

Dla żywotności każdego smartphone istotna jest dobrze działająca bateria. Ta, powinna być jak najdłużej sprawna. Jak wiemy, intensywne użytkowanie telefonu, podobnie jak laptopa, znacząco skraca jej czas prawidłowego działania. Aby ten czas wydłużyć, wystarczy trzymać się kilku, prostych zasad:

– zamykajmy aplikację, które są nam zbędne do działania w tle,
– wyrzucajmy wszystkie zbędne pliki obciążające system, gdyż to obciąża baterię,
– ładując baterię, ładujmy ją do pełna i rozładowujmy ją również do końca.

Dbając w ten sposób o baterię, wydłużymy jej żywotność. 

System można w każdej chwili przeinstalować i cieszyć się nowym, szybszym. Ale tutaj również warto zadbać o regularne czyszczenie pamięci i rejestru. Każdy telefon posiada swoje oprogramowanie, które pomaga w czyszczeniu i sprzątaniu systemu.