Jak zabezpieczyć Facebooka

jak zabezpieczyć facebookaFacebook, to platforma społecznościowa z największą liczbą użytkowników, jest częstym celem cyberataków ze względu właśnie na swoją popularność. Niesławne naruszenie danych w 2018 roku spowodowało, że Facebook dopracował swoje mechanizmy w zakresie bezpieczeństwa. Istnieje wiele środków ochrony, które użytkownicy mogą – i powinni – podjąć. Czytaj dalej, aby poznać cztery najlepsze sposoby – jak zabezpieczyć Facebooka.

4 SPOSOBY NA ZABEZPIECZENIE KONTA NA FACEBOOKU

Facebook przechowuje wiele poufnych informacji, które cyberprzestępcy mogą wykorzystać do prób wybudzenia pieniędzy czy danych. Chroń się przed atakiem dzięki tym czterem środkom bezpieczeństwa.

URUCHOM UWIERZYTELNIANIE DWUSKŁADNIKOWE

Ta funkcja bezpieczeństwa działa jako druga warstwa ochrony przed hakerami próbującymi zalogować się na Twoje konto. Gdy włączysz uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub „zatwierdzenie logowania”, Facebook automatycznie wyśle ​​sześciocyfrowy kod na wybrane przez Ciebie urządzenie. Użytkownicy próbujący zalogować się do konta muszą wprowadzić poprawny kod wysłany do rozpoznanego urządzenia, aby uzyskać dostęp do serwisu. Ta funkcja jest łatwa do włączenia; przejdź do ustawień zabezpieczeń, kliknij znacznik wyboru obok „Wymagaj kodu logowania, aby uzyskać dostęp do mojego konta z nieznanych przeglądarek” i zapisz zmiany.

WŁĄCZ ALERTY LOGOWANIA

Następne ustawienie zabezpieczeń, które należy włączyć, to Alerty logowania. Jak sama nazwa wskazuje, za każdym razem, gdy użytkownik spróbuje zalogować się na Twoje konto na Facebooku, otrzymasz powiadomienie na wcześniej wybrane urządzenie. To ustawienie pozwala również zobaczyć, jakie urządzenia są już zalogowane na Twoje konto. Po przejściu do ustawień zabezpieczeń przewiń w dół do „Gdzie jesteś zalogowany” i kliknij „Zakończ aktywność” dla dowolnego urządzenia, którego nie rozpoznajesz lub nie używasz regularnie.

MONITORUJ APLIKACJE, NA KTÓRE UDZIELIŁEŚ POZWOLENIA

Z biegiem lat prawdopodobnie zdecydowałeś się na kilka aplikacji lub witryn innych firm, które umożliwiają integrację z Facebookiem. Jest więcej niż prawdopodobne, że połączyłeś swoje konto na Facebooku z kilkoma platformami, których już nie potrzebujesz. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale te platformy zewnętrzne stanowią jeszcze większe ryzyko niż sam Facebook. Często te aplikacje i strony internetowe nie mają zabezpieczeń chroniących przed włamaniami, więc są bardziej podatne na ataki niż inne platformy z lepszą infrastrukturą bezpieczeństwa – np. Facebook. Aby wyłączyć te aplikacje, przejdź do Ustawień, a następnie wybierz „Aplikacje”. Usuń wszelkie witryny innych firm, które wydają się podejrzane lub których już nie używasz.

CHROŃ SWOJE HASŁO – JAK ZABEZPIECZYĆ FACEBOOKA

„Użyj silnego hasła” może wydawać się oczywistą radą, ale często jest ona ignorowana i często obwiniana. Facebook zaleca, aby nie używać żadnych standardowych informacji, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia czy numer telefonu. Zamiast tego wybierz dłuższy, mniej oczywisty wybór; jeszcze lepiej, jeśli możesz użyć losowego ciągu cyfr i liter. Wiele osób woli używać tego samego hasła do wszystkich swoich kont, ale nie jest to zalecane rozwiązanie. Jeśli cyberprzestępca znajdzie Twoje hasło na jednej platformie, może spróbować zalogować się na inne używane przez Ciebie platformy. Facebook zawiera wiele prywatnych informacji, więc nie jest tym serwisem, w którym chcesz ryzykować.

Chociaż wymieniliśmy kilka bardziej powszechnych ustawień zabezpieczeń, zachęcamy do zapoznania się z resztą, którą oferuje Facebook, aby zmaksymalizować swoje bezpieczeństwo i prywatność. Zagrożenia bezpieczeństwa online pojawiają się każdego dnia i są dość kosztowne. Niech Narzędzia do rozwiązywania problemów z komputerem pomogą Ci chronić usługi bezpieczeństwa w domu i sieci! Skontaktuj się z serwis laptopów Warszawa Step-Tech, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.