Hosting i domena – co to takiego?

hosting i domenaHosting i domena – czym kierować się przy kupnie i wyborze

Hosting i domena to te elementy, którymi powinieneś się zaintersować chcąc zaistnieć w internecie. Każda firma, instytucja czy też każdy, kto wykonuje wolny zawód, jeśli chce osiągnąć sukces, powinien reklamować się w internecie. Niektórzy, właśnie z prowadzenia własnych serwisów, blogów lub stron internetowych żyją i zarabiają całkiem niezłe pieniądze. Hosting i domena to te elementy, którymi powinieneś się zaintersować chcąc zaistnieć w internecie. Najważniejsze, aby strona przynosiła dochody i przyciągała uwagę jest:

profesjonalne jej wykonanie, pozwalające na uzyskanie czytelnej i gustownej strony internetowej,
odpowiednia reklama, zarówno pod kątem social mediów, jak i Google,
promocja,
szybkość działania i niezawodność,
chwytliwa nazwa.

My, zajmiemy się dziś omówieniem dwóch ostatnich kwestii, czyli zakupu domeny, jak również hostingu, pod wykonanie strony internetowej.

Zakup domeny i wybór nazwy

Kiedy już jesteśmy pewni, że potrzebna nam strona internetowa, czy też blog, powinniśmy zacząć od domeny. Możemy zrobić dwie rzeczy:

1. Kupić gotową domenę z historią, która odpowiednio dobrana, będzie znacznie szybciej promowała się w wyszukiwarce.
2. Kupić nową domenę, z jaką nazwą chcemy. Oczywiście, powinniśmy być świadomi tego, że nazwa tej domeny musi być wolna w rejestracji w NASK.

Kiedy już zdecydujemy się kupić domenę, nigdy, pod żadnym pozorem nie kierujmy się wyborem operatora naszej domeny po cenie i promocjach. Pierwsze co powinniśmy sprawdzić, to, która firma oferuje najtańsze „przedłużenie domeny”. Przedłużenie jej, to nic innego jak wykupienie jakby licencji na kolejny rok lub dwa lata. Pamiętajmy, że prawa do domeny nabieramy w momencie wykupienie na nią jakby licencji. Często, firmy oferują pierwszy rok wykupienia domeny za 0zł, natomiast później, koniecznie trzeba tym firmom płacić podwójną cenę, a sama cesja, czyli przeniesienie umowy jest utrudniona.

W wyborze właściwej nazwy pomogą nam specjaliści od marketingu, zajmujący się brandingiem i budowaniem marki.

Wybór hostingu pod serwis internetowy
Nieco bardziej techniczny zakres, obejmuje wybór odpowiedniego hostingu pod własny serwis internetowy lub blog internetowy. Hosting powinien posiadać:

odpowiednią pojemność,
możliwość utworzenia dowolnej ilości adresów e-mail,
obsługę najważniejszych, niezbędnych nam skryptów,
powinien cechować się niezawodnością,
szybką i niezawodną obsługę klienta.

Skontaktuj się z nami – hosting i domena

Kierując się powyższymi wymaganiami wybieramy odpowiedni hosting. Nigdy natomiast nie kierujemy się ceną. Wybór właściwego hostingu nie jest łatwy. Pomóc w tym mogą specjaliści z firmy STEP-TECH https://pogotowie-komputery.pl/ – którzy pomimo swojej specjalizacji w sprzęcie komputerowym, wesprą również w wyborze tak istotnej rzeczy jak hosting na stronę internetową lub bloga internetowego.