Google Chrome Flex co to jest ?

google chrome flexFirma Google niedawno wprowadziła ChromeOS Flex , nową wersję ChromeOS, którą można łatwo zainstalować i uruchomić na prawie każdym komputerze. Nawet tym, który został wsadzony do szafy. Firma przedstawiła Flex jako przyjazny dla środowiska sposób na recykling urządzeń. Sprzęty te są zbyt stare, aby poprawnie uruchomić system Windows lub macOS.

Przyjrzyjmy się, co sprawia, że ​​ChromeOS Flex jest wyjątkowy, i poznajmy kilka powodów, dla których warto go wypróbować.

Co to jest Google Chrome ChromeOS Flex?

ChromeOS Flex jest następcą systemu operacyjnego Neverware CloudReady. Przenosi ChromeOS na praktycznie każdy przestarzały komputer, Mac lub PC. Podobnie jak zwykły ChromeOS, CloudReady i ChromeOS Flex są oparte na Chromium OS. Jednak w przeciwieństwie do CloudReady, które pominęło każdą inną wersję Chromium OS ze względu na dodatkowe obciążenie programistyczne związane z rozwidleniem projektu open source. ChromeOS Flex będzie otrzymywać aktualizacje tak samo szybko, jak zwykłe Chromebooki – duży plus w stosunku do swojego poprzednika.

Google Chrome Os Flex  jakie funkcje ?

ChromeOS Flex robi prawie wszystko, do czego jest zdolna zwykła wersja ChromeOS. Przeglądarka Chrome jest z przodu i na środku, umożliwiając surfowanie po Internecie w lekkim i bezpiecznym środowisku systemu operacyjnego. Ze względu na brak natywnej obsługi aplikacji, która zwykle umożliwia szkodliwemu oprogramowaniu wyrządzenie największych szkód, trudno będzie natknąć się na jakiekolwiek wirusy niszczące komputer. Oczywiście oznacza to również, że możesz nie być w stanie korzystać z niektórych aplikacji, chyba że masz połączenie z Wi-Fi. Nawet przy braku natywnych aplikacji możesz korzystać ze wszystkich zwykłych aplikacji internetowych, na których prawdopodobnie już polegasz. To takie jak Gmail, Dysk Google, Microsoft Office Online i mnóstwo innych świetnych narzędzi zwiększających produktywność.

Dlaczego warto korzystać z ChromeOS Flex?

ChromeOS Flex to prawdopodobnie najprostszy sposób na tchnięcie nowego życia w starzejący się komputer. Niezależnie od tego, czy działa on w systemie Windows, czy macOS. Chociaż te tradycyjne systemy operacyjne z całą obsługą aplikacji natywnych można uznać za wydajniejsze niż Flex, są one również bardziej obciążające dla sprzętu. Mogą po prostu nie działać wystarczająco dobrze, aby zapewnić wspaniałe wrażenia po osiągnięciu przez komputer określonego wieku. Ponieważ ChromeOS Flex to w zasadzie tylko uwielbiona przeglądarka. Może uruchamiać aplikacje internetowe (i, w zależności od sprzętu, aplikacje dla systemu Linux), z natury potrzebuje mniej zasobów.

Z pewnością technicznie skłonni argumentowaliby, że możesz wrzucić lekką dystrybucję Linuksa na swój komputer. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego, kto jest dość dobry w rozwiązywaniu problemów ze swoimi urządzeniami. Ale jeśli szukasz prostego rozwiązania, które wymaga niewielkiej konserwacji i majsterkowania, ChromeOS Flex jest najlepszym rozwiązaniem. Jest to zdecydowanie droga, którą należy obrać, jeśli chcesz naprawić komputer krewnego lub przyjaciela — zwłaszcza jeśli nie wiedzą oni zbyt wiele o swoim komputerze i potrzebują go tylko do przeglądania sieci.

Google ChromeOS Flex może tchnąć nowe życie w Twój stary laptop

ChromeOS Flex to najprostszy sposób na zmianę przeznaczenia komputera bez konieczności zagłębiania się w króliczą norę Linuksa. ChromeOS Flex zapewnia również użyteczne wrażenia od razu po włączeniu. Wszystkie dane przeglądania są starannie zsynchronizowane z resztą urządzeń obsługujących Chrome. Może minąć trochę czasu, zanim wszystkie niedociągnięcia zostaną wyeliminowane. Serwis laptopów Warszawa BIelany jest w stanie reanimiwować Twój stary sprzęt i zainstalować na nim Google FLex.