Poczta E-mail i domeny – jakie to istotne ?

Poczta E-mail i domeny

Bezpłatne nie zawsze jest lepsze!

Poczta E-mail – kluczowym aspektem w promowaniu małego biznesu jest posiadanie własnej domeny i poczty e-mail związanej z nią. Koszt profesjonalnej poczty e-mail, może wynosić zaledwie kilkanaście złotych miesięcznie.  Takie rozwiązanie wygląda o wiele bardziej profesjonalnie.

Ponadto profesjonalny adres e-mail będzie przebiegał przez serwery biznesowe. Oznacza to, że wiadomości e-mail są sprawdzane przez filtry spamowe i filtry anty- wirusowe. Usługa jest na ogół znacznie szybsza ze względu na w pełni utrzymane serwery. W przypadku problemu istnieje  kontakt, z którym można porozmawiać w celu uzyskania wsparcia.

Istnieją 4 rodzaje systemu Poczty e-mail:

POP3 – jest to najbardziej podstawowy protokół e-mail. Jeśli używasz swojego konta e-mail na więcej niż raz urządzeniu, takim jak telefon, tablet lub laptop, wszystkie urządzenia będą otrzymywać wiadomości e-mail, ale jeśli wyślesz lub usuniesz wiadomość e-mail na jednym urządzeniu, ta czynność nie będzie miała miejsca na pozostałych urządzeniach .

IMAP – jest to podstawowy system poczty elektronicznej synchronizacji. Chociaż istnieją ograniczenia, wiadomości e-mail działają tak, jak powyżej, ale będą również synchronizować między urządzeniami. tzn. e-mail wysłany na Twój laptop będzie również wyświetlany w przesyłanych elementach na twoim telefonie.

MAPI – Jest podobny do IMAP, ale jest używany przez duże organizacje, takie jak Google.

Exchange – to najwyższy poziom protokołu e-mail. Choć jest najdroższy (około 50 funtów rocznie), jest zdecydowanie najlepszy. E-maile, kontakty, harmonogramy i notatki są przechowywane w chmurze i synchronizowane na wszystkich urządzeniach. Istnieje wiele korzyści w korzystaniu z wymiany, zwłaszcza w biznesie.

Przeniesienie ze starego adresu e-mail na nowy jest bardzo proste. Po zakupie nowego adresu e-mail i domeny nasz serwis komputerowy step-tech może pomóc w przeniesieniu na stałe starego konta do nowego lub wysłać wiadomość e-mail do wszystkich starych kontaktów informujących o nowym adresie. Profesjonalny adres e-mail do wymiany jest również łatwy do dodania do programu Outlook. Umożliwiając pobieranie i zarządzanie wiadomościami e-mail na komputerze zamiast korzystania z mniej bezpiecznego portalu poczty internetowej za pośrednictwem przeglądarki.