Drukarka  – jaką wybrać ?

Drukarka  – jaką wybrać ?

 

drukarka laserowaDrukarka – temat rzeka. Szukając drukarki do domu lub biura, musisz zastanowić się, do czego zamierzasz ją wykorzystać i gdzie z niej skorzystasz. Czy twoja drukarka działa? Czy Twoja drukarka jest przeznaczona do użytku domowego i czy chcesz przyspieszyć jakość lub jakość ponad szybkość? Ten wpis zasugeruje drukarki na podstawie tego, do czego chcesz jej używać.

Istnieje wiele drukarek, które pasują do tego, do czego chcesz używać. Niektóre drukarki mają wbudowane skanery, a niektóre nie. Rodzaje drukarek, których możesz zakupić to laserowe, atramentowe, wielofunkcyjne, wszystko w jednym, drukarka fotograficzna lub drukarka biznesowa.

Drukarka laserowa

Drukarki laserowe są szybkie i niezawodne w porównaniu do drukarek atramentowych i mogą być używane przez niewielki zespół w biurze lub miejscu pracy a także w domu. Drukarki laserowe mają duże cykle, czyli liczbę stron, które można wydrukować w danym czasie. Są one również znane z dobrej jakości druku, na przykład z jakości tekstu na papierze. Drukarki laserowe mają również tace papieru w przeciwieństwie do drukarek atramentowych, gdzie papier leży na tacy podającej papier, a wynika to z szybkiego tempa drukowania. Możesz wybrać, czy chcesz mieć wielofunkcyjną drukarkę laserową, a także decydować, czy chcesz mieć możliwość wydruku kolorowego czy monochromatycznego. Nasze pogotowie komputerowe Step-Tech zaleca do użytku domowego i małej firmy właśnie takie rozwiązanie jako oszczędne i niezawodne do wydruku tekstów.

Atramentowy wydruk

Drukarki atramentowe radzą sobie dobrze, jeśli chodzi o jakość, są znane z drukowania wysokiej jakości zdjęć i oferują dobre „wszechstronne” rozwiązanie do drukowania. Chociaż są wolniejsze niż drukarki laserowe, mogą zapewnić bardziej elastyczne rozwiązanie. Wkłady atramentowe są tańsze niż toner laserowy, a także posiadają większą elastyczność, jeśli są dostępne podczas drukowania pocztówek o różnych rozmiarach lub ulotek A5.

Oprócz tych 2 rodzajów drukarek dostępne są dodatkowe funkcje, często zależne od ceny. Drukarka atramentowa zaczyna się już od 150 zł. Jakkolwiek wielofunkcyjna kolorowa drukarka laserowa może kosztować już od 500zł

Wszystko w jednym

Ta funkcja jest dostępna zarówno w laserach, jak i drukarkach atramentowych. Oznacza to, że drukarka nie tylko drukuje, ale może kopiować na komputer, kserokopię (kopiować bezpośrednio na druk).  W niektórych przypadkach może być używana jako faks. Funkcja All-In-One jest najpopularniejszym stylem drukarki sprzedawanym dzisiaj, a przy średnim koszcie za druk atramentowy, większość domów może sobie pozwolić na tę opcję.

Sieć lub sieć bezprzewodowa

Ponieważ większość domów korzysta teraz z laptopa i łączności bezprzewodowej, oczywistym wyborem jest drukarka bezprzewodowa lub sieciowa. Chociaż konfiguracja jest nieco bardziej skomplikowana, popularnością jest brak przewodów i swoboda drukowania z różnych urządzeń.

E-print / wydruk internetowy

Ta opcja dotyczy każdej drukarki z opcjami sieci. Ta funkcja pozwala użytkownikowi drukować z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu na świecie. Drukowanie ze smartfona lub tabletu, gdy jesteś w domu lub w pracy. Podczas gdy pomysł e-drukowania jest kuszący, w praktyce rzadko jest używany.

Czyli jaką drukarkę wybrać ?

Na koniec, na co powinieneś zwrócić uwagę kupując nową drukarkę. W skrócie, zbadaj koszt nowych wkładów atramentowych lub tonerów do Twojego urządzenia. Wiele nowych drukarek nie pozwala na używanie „tanich alternatyw” atramentów, więc trzeba będzie kupić oryginalne kasety producentów. Tonery laserowe (monotoniczne – tylko czarne) są stosunkowo tanie. Można je kupić już od 50 zł za czarny toner (często zastępczy). Jednak, aby zastąpić wszystkie cztery kolory (cyjan, żółty, czarny i magenta), może kosztować ponad znacznie więcej. Zadzwoń do naszego serwisu komputerowego Warszawa i dowiedz się jaką drukarkę wybrać. Zajmiemy się również jej konfiguracją w sieci domowej i firmowej. Zadzwoń już dzisiaj.