Dropbox dla firm: dlaczego jest to dobra opcja?

dropbox dla firmJeśli prowadzisz działalność i chcesz udostępniać wszelkiego rodzaju pliki, a kwestie bezpieczeństwa są Ci bliskie, Dropbox dla firm jest doskonałym rozwiązaniem. Ta usługa umożliwia wszystkim pracownikom dostęp do dodawania, modyfikowania i usuwania wszystkich typów plików przechowywanych w chmurze przy jednoczesnej automatycznej synchronizacji plików działającej w tle. Nie spotkaliśmy się z sytuacją, w której pliki miałyby problemy z synchronizacją, gdyby zawierały znaki inne niż standardowe AZ i liczby, co ma miejsce w przypadku innych dostawców tego typy usług.

Zalety tego rozwiązania:

 • Łatwy dostęp z dowolnego miejsca. Możesz go mieć na swoim komputerze osobistym, koncie i urządzeniu mobilnym.
 • Obsługa urządzeń mobilnych (Android, iOS).
 • Nieograniczone miejsce na dane.
 • Łatwy interfejs przeciągnij i upuść.
 • 30-dniowy bezpłatny okres próbny jest dobrym początkiem, aby przekonać się, czy to rozwiązanie zaznacza wszystkie pola dla Twojej firmy.
 • Synchronizacja plików jest naprawdę dobra i responsywna (do pewnego rozmiaru)
 • Funkcje i narzędzia administracyjne są łatwe w użyciu i mają wiele różnych opcji.
 • Bezpieczeństwo: silne szyfrowanie-256-bitowe połączenie AES i SSL do przesyłania danych oraz opcja użycia uwierzytelniania dwuskładnikowego

Najsilniejszy punkt dropbox dla firm

Konsola administratora i jej narzędzia są najciekawszą dodaną funkcją. Administrator może zobaczyć na pulpicie nawigacyjnym wszystkich użytkowników i grupy. Może zarządzać i zmieniać ustawienia grup i użytkowników, takie jak dostęp do określonych folderów, dodawanie lub usuwanie użytkowników. Kolejną przydatną funkcją jest to, że możesz przeglądać informacje rozliczeniowe i informacje o miejscu dla wszystkich użytkowników, a nie przeglądać poszczególne konta, tak jak w pakiecie innym niż biznesowy. Wreszcie jest komentarz, co oznacza, że ​​każdy może przesyłać opinie i omawiać zmiany w plikach w interfejsie internetowym.

Wady tego rozwiązania

 • Maksymalna pojemność jest ograniczona do 5 TB (1 TB na użytkownika) dla jednej licencji Dropbox Business „od razu”. Możesz jednak skontaktować się z zespołem Dropbox, który bezpłatnie powiększy Twoje miejsce.
 • Musisz podać informacje o płatności dla bezpłatnego okresu próbnego.
 • Musisz zapłacić przynajmniej za 5 użytkowników bez względu na to, ile kont naprawdę chcesz.
 • Byłoby miło widzieć spadek ceny, ponieważ inni dostawcy usług chmurowych stale obniżają cenę za przechowywanie.

Najsłabszy punkt dropbox dla firm

Niewątpliwie wadą może być praca z większym zespołem, z którym się spotkałem i jest to czas potrzebny na odświeżenie plików w celu selektywnej synchronizacji i kolejny problem, gdy użytkownik próbuje zsynchronizować wiele danych z komputerem, który nie ma wystarczającej ilości miejsca na dysku twardym. Jak możesz sobie wyobrazić, taki użytkownik szybko wpada w kłopoty i wymaga pomocy zespołu IT. Usuwanie plików z zablokowanej maszyny może być nerwowym działaniem, jeśli masz bardzo złożoną strukturę plików, ponieważ chcesz mieć pewność, że nie usuniesz plików, które z kolei mogłyby wyczyścić pliki z maszyn innych użytkowników.

A jaka cena ? Z pakietami można zapoznać się klikając tutaj. Skontaktuj się z naszym pogotowiem komputerowym w celu skonfigurowania usługi Dropbox dla firm w swoim biurze.